LT EN RU
Naujienos

Norvegams – apie socialinį dialogą ir Lietuvos transporto sektorių

2019 lapkričio 21

„Linavoje“ lapkričio 20 d. lankėsi Norvegijos darbo inspekcijos ir Norvegijos profesinių sąjungų atstovai, su kuriais buvo aptarta padėtis krovininio transporto sektoriuje.

Susitikime kartu su „Linavos“ atstovais dalyvavo Baltijos transporto profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Gintaras Čiužas. Jis kartu su „Linavos“ atstovais pristatė svečiams iš Norvegijos Lietuvoje vykdomą socialinį dialogą.

Svečiai pasidžiaugė, kad Lietuvoje prasidėjo socialinis dialogas, o Asociacija „Linava“ ir Lietuvos profesinei sąjungai priklausančios transporto darbuotojų profesinės sąjungos šių metų rugsėjį pasirašė pirmąją Lietuvoje šakos kolektyvinę sutartį privačiame sektoriuje.

Susitikime norvegai domėjosi Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos veikla – nariais, valdomomis transporto priemonėmis, narių atstovavimu.

Nemažai dėmesio buvo skirta transporto sektoriaus svarbai Lietuvos ekonomikoje. „Linavos“ nariai pristatė situaciją, kurioje šiandien atsidūrė vežėjai – iš vienos pusės verslo sąlygas grasina pabloginti Europos Sąjungos svarstomas Mobilumo paketas, iš kitos pusės situaciją gerokai apsunkins Vyriausybės numatytas įvesti vairuotojų atlyginimų koeficientas 1,65.

Baltijos transporto profesinės sąjungos „Solidarumas“ nuotrauka