LT EN RU
Naujienos

Norvegija: sustiprinta pasienio kontrolė

2020 kovo 26

Pasienio punktuose tarp Norvegijos ir kaimyninių šalių prekių kontrolė ir prioritetų nustatymas:

Prekių gabenimas į ir iš Norvegijos niekaip nėra ribojamas.  Apie papildomas eiles Norvegijos sienos perėjimo punktuose nepranešta.

Be įprastų muitinės procedūrų, sienos kontrolę sustiprino policijos ir armijos atstovai. Jų pagrindinė užduotis yra patikrinti vairuotojų tapatybę (pasą, vairuotojo pažymėjimus ir kt.).

Prekių prioritetų nustatymas: bendrovės, kurios anksčiau susitarė su Muitinės direkcija, turėjo tam tikrų pranašumų, susijusių su muitinės procedūromis, tačiau šie pranašumai šiuo metu netaikomi. Taikoma greitoji muitinės procedūra, tačiau tik viename pasienio punkte. Apskritai, kalbant apie sienos kirtimą, nebuvo jokių naujų prioritetų pakeitimų.

Paprastai sunkvežimių sienos kirtimas Norvegijos-Švedijos ir Norvegijos-Suomijos pasienyje yra greitas, lyginant su kitomis šalimis. Nuo Covid-19 viruso protrūkio šis modelis iš esmės nepasikeitė.

Išimtis: šiuo metu uždaryta Norvegijos ir Rusijos siena.

Norvegijos karantino nuostatos: jos nepasikeitė – visi, atvykę į šalį, turi būti karantine 2 savaites, išskyrus sunkvežimių vairuotojus, kurie atvyksta automobiliu, ir sunkvežimių vairuotojus, kurie atvyksta į darbą. Sunkvežimių vairuotojai gali dirbti, tačiau kai jie nedirba, privalo laikytis karantino taisyklių (be visų kitų infekcijos prevencijos priemonių).

Šaltinis: NLA