LT EN RU
Naujienos

Kovo 1 d. keičiasi importo PVM įskaitymo (sumokėjimo) tvarka

2013 vasario 11
Nuo 2013 m. kovo 1 dienos Lietuvos PVM mokėtojai apskaičiuoto importo PVM už importuotas į Lietuvą prekes neturės mokėti į muitinės surenkamąją sąskaitą ir už jį nebus reikalaujama pateikti garantijos, nes šis apskaičiuotas importo PVM bus įskaitomas (sumokamas) Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (toliau – VMI). Archyvo nuotr.

Lietuvos muitinė informuoja, kad nuo 2013 m. kovo 1 d. įsigalioja Vyriausybės nutarimas keičiantis importo PVM įskaitymo sąlygas.

Nuo 2013 m. kovo 1 d. Lietuvos PVM mokėtojai apskaičiuoto importo PVM už importuotas į Lietuvą prekes neturės mokėti į muitinės surenkamąją sąskaitą ir už jį nebus reikalaujama pateikti garantijos, nes šis apskaičiuotas importo PVM bus įskaitomas (sumokamas) Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI).

Šių pakeitimų nauda verslui: neužšaldomos apyvartinės lėšos, skirtos importo PVM sumokėti į muitinės sąskaitą, sumažėja administracinė našta (nereikia teikti prašymų arba pažymų dėl importo PVM įskaitymo arba sugrąžinimo), sutaupomos lėšos, susijusios su garantijų už importo PVM įsigijimu.

Vyriausybės nutarime nustatytos šios importo PVM įskaitymo sąlygos:

•         prekėms turi būti įforminta išleidimo į laisvą apyvartą muitinės procedūra;

•          prekių išleidimo į laisvą apyvartą metu (prievolės mokėti importo PVM atsiradimo metu) prekių gavėjas turi būti registruotas Lietuvos Respublikos PVM mokėtoju;

•          importuotojas negali būti atstovaujamas netiesiogiai.

Nuo š. m. kovo 1 d., įforminant muitinės deklaraciją, kai išleidžiamas į laisvą apyvartą ir importuojamas vidaus vartojimui ne Bendrijos prekes importuoja Lietuvos Respublikos PVM mokėtojas, joje turi būti įrašytas Lietuvos Respublikos PVM mokėtojo kodas ir prie įskaitomo PVM nurodytas mokėjimo būdo kodas „G“.