LT EN RU
Naujienos

Nuo gegužės 15 d. visi Lietuvai skirti ETMK leidimai galios Rusijos Federacijoje

2013 balandžio 24

Tarptautinio transporto forumo Kelių transporto darbo grupėje buvo susitarta, kad nuo 2013 m. gegužės 15 d. iki 2013 m. gruodžio 31 d. visa valstybėms skirta Europos transporto ministrų konferencijos leidimų (toliau – ETMK leidimai) kvota galios Rusijos Federacijoje. Atsižvelgiant į tai, Lietuvos vežėjai nuo 2013 m. gegužės 15 d. galės naudoti turimus ETMK leidimus vežti krovinius į Rusijos Federaciją nepriklausomai nuo to, ar leidimas pažymėtas spaudu, apribojančiu leidimo galiojimą Rusijos Federacijoje, ar ne.

Sprendimas dėl ETMK leidimų galiojimo 2014 metais dar nepriimtas. Nuspręsta surinkti statistinę informaciją apie ETMK leidimų naudojimo pažeidimus, ypač atkreipiant dėmesį į ETMK leidimų perdavimą viduryje reiso, ir tik po to priimti sprendimus dėl 2014 metų.

Vadovaujantis ETMK leidimų naudojimo vadovo nuostatomis, ETMK leidimą reikia laikyti transporto priemonėje važiuojant iš pakrovimo į iškrovimo punktus. Vežėjas, negrįždamas į transporto priemonės registracijos šalį, maksimaliai gali atlikti tris keliones su kroviniu tarp šalių, kurios nėra transporto priemonės registracijos šalys. Įvykdžius šias leistinas tris keliones su kroviniu, automobilis turi grįžti (pakrautas arba be krovinio) į savo registracijos šalį.

 

Šaltinis: Valstybinė kelių transporto inspekcija