LT EN RU
Naujienos

Nuo kitos savaitės – naujovės vežėjams dėl privalomo testavimo

2021 liepos 12

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi naujausia aktualia Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) informacija apie nuo kitos savaitės įsigaliojančias naujoves dėl privalomo testavimo vežėjams.

Pasaulyje ir Lietuvoje sparčiai plintant pavojingai koronaviruso (COVID-19) Delta atmainai, nuo kitos savaitės numatoma reikšmingų pokyčių vežėjams – trumpėja jų buvimo Lietuvos teritorijoje laikas, kai nereikalaujama turėti koronaviruso tyrimo rezultato.

„Tai reiškia, kad ekipažų ir įgulų nariai, dirbantys tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdantys tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis ir kurių kelionės tikslas yra susijęs su darbo funkcijų vykdymu, privalo atsivežti arba atlikti koronaviruso tyrimą Lietuvoje, jei čia ketina užtrukti ilgiau nei 24 valandas. Anksčiau šis periodas buvo 72 valandos“, – rašoma SAM pranešime.

Jei suėjus 24 val. šios profesijos atstovas liko Lietuvoje ir nebuvo atlikęs tyrimo, jis privalo per 24 val. kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją telefonu 1808 ar COVID-19 tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti šio tyrimo atlikimui bei paskirtu laiku jį atlikti. Išskyrus tuos atvejus, kai dėl objektyvių aplinkybių, pavyzdžiui, procedūrų muitinėje, pasienyje ar pan., žmogus neplanuotai užtruko ilgiau.

Taip pat SAM ragina vežėjus ir visus keliaujančius žmones atkreipti dėmesį į kas savaitę atnaujinamą koronaviruso ligos paveiktų šalių sąrašą ir paisyti nurodytų reikalavimų pagal tai, kokiai zonai – raudonai / pilkai, geltonai ar žaliai, jos priskiriamos.

Plačiau: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/keliaujantys-vaikai-iki-12-metu-amziaus-nebus-tiriami-ar-izoliuojami-taciau-grieztinamos-salygos-vezejams-atnaujintas-paveiktu-saliu-sarasas


Grįžti
KLAUSK