LT EN RU
Naujienos

Nuo kovo 1 d. autobusų keleiviai įgija daugiau teisių

2013 kovo 01
Kovo 1 d. ES šalyse įsigalioja reglamentas dėl keleivių teisių kelių transporte – važiuojantys ilgesniu nei 250 km. autobuso maršrutu turės panašias teises, kaip ir orlaivių ar traukinių keleiviai. Volvo nuotr.

Kovo 1 d.  ES šalyse įsigalioja reglamentas dėl keleivių teisių kelių transporte – važiuojantys ilgesniu nei 250 km. autobuso maršrutu turės panašias teises, kaip ir orlaivių ar traukinių keleiviai.

Jei autobusas vėluoja, jei kelionė atšaukiama, sugadinamas bagažas ar  keleivis sužalojamas – bus galima kreiptis dėl kompensacijų.

Reglamente numatoma, kompensacija autobuso keleivio žūties ar sužalojimo atveju galės siekti 220.000 EUR (759.000 Lt) už prarastą ar sugadintą bagažą bus kompensuojama  iki 1.200 EUR (4.140 Lt).

250 km. arba daugiau keliaujantys asmenys turės naujų teisių. Pavyzdžiui, jeigu kelionė atšaukiama, vėluojama išvykti ilgiau nei 90 min. kai kelionės trukmė viršija 3 valandas -  keleiviams privalu pasiūlyti užkandžių, maisto ir gaiviųjų  gėrimų, taip pat, jei reikia -  ne daugiau kaip dvi nakvynes viešbutyje, padengiant iki 80 EUR (276 Lt) už nakvynę ( išskyrus atvejus, kai paslauga nesuteikiama dėl sudėtingų oro sąlygų ir gaivalinių nelaimių)..

Jei parduodama daugiau bilietų, nei yra vietų autobuse, reisas atšaukiamas arba vėluojama išvykti daugiau kaip 120 min. nuo numatyto išvykimo laiko, keleivis galės pasirinkti kelionę kitu maršrutu arba gauti kompensaciją. Kompensacijos dydis – 50 % bilieto kainos.

Nelaimių atvejų paslaugos teikėjas privalės užtikrinti nukentėjusiųjų poreikius, o prireikus, kompensuoti iki 80 EUR išlaidų už nakvynę.