LT EN RU
Naujienos

Nuo sausio 1 d. bevizis rėžimas į Kazachstaną

2022 sausio 13

Pastaruoju metu Kazachstane kilus neramumams ir susiklosčius sudėtingai situacijai, Lietuvos vežėjai, tarptautiniais maršrutais važiuojantis transportas susidūrė su tam tikrais sunkumais. Buvo pranešimų apie uždarytas sienas ir neveikiančius muitinės postus, kitus trukdžius. 2021 metais su Kazachstano ir aplinkinių šalių rinkomis dirbo 166 Lietuvos  transporto įmonės, turinčios 3630 vilkikų.

Vakar, sausio 12 d., aptarti Lietuvos vežėjams kylančius iššūkius ir jų sprendimo kelius su Kazachstano ambasadoriumi Viktoru Temirbajevu susitiko aptarti Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas ir Inovacijų ir transporto politikos sekretorius Andrius Burba.

Per neramumus Kazachstane Lietuvos įmonių vairuotojai nenukentėjo,  bet dabar, nuo naujų metų, sausio 1  dienos sąlygos vežėjams pagerėjo. „Gera žinia, kad nuo sausio 1 dienos vežėjams atnaujintas bevizis režimas. Jis buvo užšaldytas dėl pandemijos iki 2021 metų pabaigos, o dabar vėl įsigaliojo senoji tvarka – vežėjai gali judėti per Kazachstano sieną be specialių leidimų. Jiems tik reikia turėti PGR testą ir Galimybių pasą”, – ambasados atstovų paaiškintą  naują tvarką dėsto Z. Buivydas.

Dabar Kazachstanas pripažįsta 25 šalių skiepų pasus, su kuriais užsienio piliečiai gali  judėti Kazachastane. Lietuvos vežėjams dabar nėra jokių apribojimų. Jiems nereikia vizų ar leidimų, išlieka iki karantino taikyta tvarka. O nuo šių metų gegužės planuojama pradėti naujus tiesioginius lėktuvų skrydžius Vilnius-Almata.

„Linavos“ generalinio sekretoriaus teigimu, Lietuvos vežėjai tikisi, kad mūsų šalies ir Kazachstano valstybiniai bei verslo santykiai nenutrūks ir užsienio investicijos šioje šalyje  bus saugios.


Grįžti
KLAUSK