LT EN RU
Naujienos

Nuosekliai vyksta darbai eilių pasienyje mažinimui

2019 kovo 07

Linavos“ generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius kovo 4 d. susitikęs su Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotoju, atliekančiu generalinio direktoriaus funkcijas Jonu Miškiniu aptarė, kaip bendromis jėgomis sekasi didinti pasienio postų pralaidumą ir sumažinti transporto eiles.

Susitikime buvo aptarta, ką daro ar dar padarys pasienio kontrolės punktuose (PKP) veikiančios institucijos, kad eilės pasienyje sumažėtų. Šią problemą nuolat kelia „Linavos“ atstovai įvairiuose susitikimuose. Eilių problemai spręsti buvo parengtas ir Vyriausybės patvirtintas planas, kuris palaipsniui įgyvendinamas.

Susitikime Muitinės departamente aptartas kartu su VSAT tarptautiniu lygiu vykdomas projektas, kurio veiksmuose dalyvauja ir Baltarusijos Respublikos muitinė ir pasienio tarnyba. Taip pat krautų krovininių transporto srautai Medininkų PKP atskiriami nuo tuščių krovininių transporto priemonių srauto, stengiamasi pasitelkus periodiškai sustiprintas VSAT ir muitinės pajėgas sinchroniškai įleisti ir aptarnauti tuščias krovinines transporto priemones.

Muitinės departamento atstovai pasakojo, kad sprendžiant eilių problemą Kauno teritorinės muitinės pareigūnai buvo laikinai komandiruoti į Vilniaus teritorinę muitinę padėti kolegoms, priimti į darbą techniniai darbuotojai, kurie PKP veikiančiose muitinės įstaigose tvarko muitinės įformintą dokumentaciją.

Taip pat įvykdyti kai kurie suplanuoti infrastuktūros atnaujinimo darbai Medininkų ir Lavoriškių kelio poste, atlikti kiti darbai.

Susitikime buvo aptarti dalykai, kurių tikimasi iš verslo. Vežėjų prašoma laiku pateikti reikalingą informaciją ir deklaracijas, planuoti maršrutus bei atidžiai deklaruoti vežamas prekes. Vežėjai kviečiami naudotis šiuolaikinėmis technologijomis, kurios gali paspartinti kai kuriuos procesus.

Kaip žinoma, vilkikų vairuotojai pasienio kontrolės punktuose praleidžia daug laiko. Vežėjai skundžiasi, kad dalis problemų susidaro ne Rusijos ir Baltarusijos pusėje, o Lietuvoje. Nors žinoma, kad eiles pasienyje augina didėjantys transporto srautai, tačiau „Linava“, bendradarbiaudama su valstybės institucijomis, siekia, jog vežėjams kylančios problemos būtų sprendžiamos įvairiais būdais.

Muitinės departamento informacija apie eiles pasienyje