LT EN RU
Naujienos

Patvirtintos leidimų kvotos su Uzbekistanu

2019 rugsėjo 18

Lietuvos vežėjai 2020 metais turės 900 trišalių ir 400 tranzitinių leidimų, Uzbekistano vežėjai gaus 500 trišalių ir 800 tranzitinių leidimų.

Tokie leidimų skaičiai nustatyti rugsėjo 16-17 dienomis vykusio Lietuvos delegacijos vizito Uzbekistane metu. Lietuvos delegacijos, kuriai vadovavo susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius, sudėtyje dirbo „Linavos“ prezidiumo narys Oleg Tarasov bei generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius.

Pagal galiojančius teisės aktus, krovinių pervežimai tarp Lietuvos ir Uzbekistano vyksta be atskirų leidimų, tačiau pervežimams tranzitu ir pervežimams į trečiąsias šalis leidimai reikalingi. Todėl kiekvienais metais yra nustatomas leidimų skaičius abiem šalims.

Susitikimų metu Lietuvos ir Uzbekistano delegacijos taip pat pasikeitė informacija apie leidimų panaudojimą, taip pat susitarė, kad ateityje tokia informacija apie realų abiejų šalių leidimų panaudojimą bus keičiamasi darbo tvarka, nelaukiant oficialių susitikimų.

Lietuvos pusė susitikimuose kreipėsi į Uzbekistano atstovus, prašydami pateikti informaciją apie užsienio transporto judėjimo Uzbekistane maršrutus bei pasienio postus ir galimybę iš Uzbekistano patekti į Afganistano teritoriją.

Rugsėjo 18-20 dienomis Lietuvos delegacija dirba Kazachstane, prie jos prisijungė „Linavos“ prezidentas Romas Austinskas.