LT EN RU
Naujienos

Per parą vilkikų eilė Lietuvos-Baltarusijos pasienyje sumažėjo 114

2021 kovo 30

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ informuoja, kad pasienyje įstrigusių vilkikų eilė ir toliau mažėja, tik lėtai. Šiuo metu Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje yra 1830 įstrigusių vilkikų, iš kurių 1520 Baltarusijos pasienyje, o Lietuvos pusėje – 310. Per parą šis skaičius pakito nežymiai – eilė sumažėjo vos 114 vilkikų, nes vakar eilėje jų stovėjo 1944.  

Pasienyje vilkikų eilės pradėjo nežymiai mažėti savaitgalį Muitinės departamentui atstačius elektroninę tranzito deklaravimo sistemą.

Asociacijos „Linava“ prezidento Romo Austinsko teigimu, labai norėtųsi, kad eilės mažėtų greičiau, nes kai kurie vilkikų vairuotojai čia įstrigę jau savaitę ir yra priversti išgyventi nežmoniškomis sąlygomis.

„Žinoma, svarbiausia, kad problema sprendžiama. Pasienyje atsakingi pareigūnai padeda dokumentus tvarkyti tiek elektroniniu, tiek rankiniu būdu. Visgi galėtų būti nukreipta kur kas daugiau pajėgumų šiems darbams atlikti, kad dar labiau didėtų vilkikų pralaidumas. Per pasienio postus juda Lietuvos ir užsienio šalių vežėjai, prie jų jungiasi vis nauji vilkikai, išgirdę, kad IT sistemos jau veikia. Tai lemia, kad eilė mažėja ne taip sparčiai, kaip norėtųsi“, – sako R. Austinskas.

Tokia krizinė situacija Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje susiklostė pirmą kartą, kai dėl IT sistemų gedimo susiformavo vilkikų eilės.

Lietuvos vežėjai buvo priversti nebesiųsti sunkvežimių su kroviniais ir taip pažeidinėti sutartis su užsakovais, kuriose numatyti konkretūs krovinių pristatymo terminai. Dėl to jiems gresia ne tik nuostoliai, bet ir baudos, priklausomai nuo sutartyse numatytų sąlygų. Kaip jau skelbta, viena diena prastovos vilkikui kainuoja 300 eurų. Šiuo metu vertinamos teisinės galimybės kreiptis dėl patirtų nuostolių kompensavimo į atsakingas institucijas.