LT EN RU
Naujienos

Pigesnės TIR knygelės besinaudojantiems TIR-EPD sistema

2016 gruodžio 11

Asociacijos „Linava“ prezidiumas nutarė nuo 2016 m. gruodžio 1 d. grąžinti vežėjams po 2,5 Šveicarijos franko už kiekvieną TIR knygelę, kurios išankstinė deklaracija buvo įforminta per TIR-EPD sistemą.

Pasinaudoti šia galimybe galės visos įmonės, kurios naudoja TIR-EPD sistemą, nepriklausomai nuo to ar deklaracijas pildo pačios ar patiki šį darbą muitinės tarpininkams. Jei deklaracijas pildo muitinės tarpininkas, reikia užtikrinti, kad bus naudojamas TIR sistemos dalyviui (konkrečiai įmonei) suteiktas TIR EPD prisijungimo kodas. 2,5 Šveicarijos franko už kiekvieną per TIR-EPD deklaruotą knygelę bus kompensuojama pagal informaciją už ketvirčio rezultatus. Tai yra bus grąžinama keturis kartus per metus, kas tris mėnesius.

Svarbiausi šios lengvatos elementai – TIR EPD prisijungimo duomenys ir kodas. Juos gauti galima užpildžius prisijungimo prie sistemos prašymą ir išsiuntus jį el. paštu tir@linava.lt. Detalesnę instrukciją kaip pradėti naudotis TIR-EPD sistema ir atsakymus į kitus klausimus gausite peržiūrėję šią prezentaciją arba susisiekę su TIR skyriumi el. paštu tir@linava.lt ir telefonu (5) 274 02 74.

TIR-EPD privalumai:

  • TIK su TIR-EPD išsiunčiate informaciją visoms tranzito ir prekių gavimo šalims „vienu paspaudimu“
  • Nemokama sistema– mažina vežėjų kaštus.
  • Prisijungimas per internetą iš bet kurios vietos.
  • Trumpesnis muitinės procedūrų atlikimo laikas pasienyje ir supaprastintas įforminimas.
  • TIK su TIR-EPD: duomenų konfidencialumas, bei pervežimo kontrolė.
  • TIK su TIR-EPD: Vartotojo sąsaja išversta į nacionalines kalbas.
  • Pinigų ir laiko taupymas –didina kompanijos konkurencingumą rinkoje.

Daugiau apie galimybes taupyti naudojantis TIR-EPD sistema galite paskaityti paspaudus šią nuorodą.