LT EN RU
Naujienos

Pirmas pervežimas iš Europos į Kiniją pagal TIR sistemą užtruko 12 dienų

2019 balandžio 17

Pirmasis pervežimas iš Europos į Kiniją su TIR knygele sėkmingai atliktas per 12 dienų. 7400 kilometrų atstumas nusidriekė iš Vokietijos į Kinijos Korgas miestą, vieną stambiausių Kinijos transporto centrų.

Kaip praneša tarptautinė vežėjų organizacija IRU, 12 tonų sveriančio krovinio pervežimas iš Europos į Kiniją vyko žiemą, eismo sąlygos buvo pakankamai sudėtingos. Krovinio atvežimas pagal TIR procedūras tranzitu per Lenkiją, Baltarusiją, Rusiją, Kazachstaną užtruko 12 dienų be kokių nors trukdžių pakeliui ar problemų muitinėje.

Šis transporto sektoriaus bandymas logiškai sekė po to, kai pernai IRU kartu su didelėmis pervežimų bendrovėmis organizavo pervežimą iš Kinijos į Europą (Korgas miestas Kinijoje – Lenkija, 7 tūkst. km per 13 dienų).

Transporto sektoriaus ekspertai teigia, kad Kinijoje pradėjus veikti TIR sistemai atsiveria puikios galimybės augti tarptautinei prekybai tarp Vakarų Europos ir Vakarų Kinijos. Sėkmingas bandomasis reisas iš Europos į Kiniją reiškia puikias galimybes pradėti pervežimus pagal TIR procedūrą nuo durų Europoje iki durų Kinijoje ir atvirkščiai.

„Kinijai prisijungus prie TIR sistemos, veriasi naujos galimybės. Tikimės, kad Lietuvos vežėjai tas galimybes išnaudos pristatydami savo paslaugas“, – sako „Linavos“ TIR departamento vadovas Heliodoras Giedrys.

Ekspertai teigia, jog pervežimai automobiliais pagal TIR sistemą tarp Vakarų Europos ir Vakarų Kinijos padės sutaupyti apie 50 proc. sąnaudų, lyginant su oro transportu ir apie 10 dienų, jei kalbama apie krovinio pristatymo laiką.

IRU nuotr.