LT EN RU
Naujienos

Pokyčiai Lietuvos pasienyje

2016 spalio 07

Asociacijos „Linava“ krovininio skyriaus specialistai lankėsi Pasienio kontrolės punktų direkcijoje, kur su „Sklandaus patekimo į pasienio kontrolės punktus organizavimo proceso stebėjimo komisija“ aptarė pokyčius Lietuvos pasienyje.Artimiausiu metu bus atidaryta transporto priemonių palaukimo aikštelė Šalčininkų pasienio kontrolės poste. Ją eksploatuos UAB „Durga“, kuri administruoja ir Medininkų palaukimo aikštelę. Naujojoje aikštelėje bus užtikrintos higienos, sanitarinės sąlygos, vairuotojai galės naudotis įvairiomis paslaugomis. Ši aikštelė bus saugoma. Artimiausiu metu Ekskomisarų biuras su kelių direkcija paruoš šios aikštelės eksploatavimo tvarkos aprašą. Planuojama, kad pirma laukimo valanda bus nemokama.

Aptarta situacija Medininkų palaukimo aikštelėje. Tai saugi aikštelė, vežėjai ja naudojasi. Čia pradedamos platinti kelių vinjetės. Vežėjai vangiai naudojasi išankstine elektronine registracija į eiles. Dalis registracijų yra fiktyvios, užregistruoti sunkvežimiai neatvyksta. Planuojama šią registraciją padaryti mokamą, kad būtų išvengta tokių situacijų.  Palaukimo aikštelę ateityje planuojama įrengti ir Lavoriškių pasienio poste.

Pasitarimo metu asociacijos specialistai atkreipė dėmesį, kad pastaruoju metu Raigardo kelio poste padidėjo krovininių transporto priemonių srautai.  Tačiau iš  Lietuvos pusės vyksta nedaug sunkvežimių, tuo metu iš kaimyninės Baltarusijos susidaro eilės įvažiavimui į Lietuvą, kadangi šio posto infrastruktūra nepritaikyta tokiems krovinių srautams.

Primename, kad šiame poste panaikinta veterinarinės kontrolės tarnyba, o fitosanitarinė kontrolės laikas nuo 8:00 iki 17:00. Asociacija kreipsis į atitinkamas tarnybas dėl šios kontrolės darbo laiko prailginimo, kadangi postas turi tarptautinio kontrolės praleidimo posto statusą.

Krovininio transporto skyrius