LT EN RU
Naujienos

Prancūzija: įspėjimas apie galimą transporto priemonių aklųjų zonų žymėjimo įvedimą (tik nariams)

2020 gruodžio 09

Prancūzija papildė Kelių transporto kodeksą L. 313-1 straipsniu, kuriame numatomi reikalavimai, kad visos transporto priemonės, kurių svoris viršija 3,5 t būtų aprūpintos ženklais, nurodančiais transporto priemonės akląsias zonas, kurie turi būti pritvirtinti prie tokių transporto priemonių nuo 2021-01-01.

Šie ženklai turi būti pritvirtinti taip, kad būtų aiškiai matomi, ypatingai dviratininkams, pėstiesiems ir individualių transporto priemonių vairuotojams.

PASTABA. Šis pranešimas supažindina jus su naujais įpareigojimais. Atkreipiame dėmesį, kad visos Prancūzijos kelių transporto verslą vienijančios organizacijos šiuo metu aktyviai veikia, norėdamos atidėti reikalavimo įsigaliojimą iki – 2021 m. liepos 1 d.

IRU dėl šio klausimo 12.09 raštu kreipsis į Europos Komisiją.

Verslo organizacijos mano, kad reikia pakankamai laiko, tam kad gamintojai galėtų pasiruošti reikalavimų įgyvendinimui nes jau dabar susiduriama su techniniais ir organizaciniais sunkumais.  Prancūzijos vyriausybei bei Europos Komisijai pateikiami šie argumentus:

Ženklų gamybai reikalingas laikas ir resursai, o įmones finansiškai susilpnino COVID-19 krizė.

Dėl pervežimų intensyvumo metų pabaigoje praktiškai neįmanoma stabdyti transporto veiklos būtiniems pakeitimams atlikti. Padidėjęs techninio aptarnavimo ir remonto dirbtuvių krūvis metų pabaigoje. Neaiškūs techniniai sprendimai – pavyzdžiui kaip ženklai turėtų būti tvirtinami prie seno tento, kaip reikalavimas bus taikomas autovežiams, konteineriams ir kt. Įgyvendinimo terminai ir reikalavimų atitikimas Europos teisei tai pat kelia rimtų abejonių

Reikalavimai dar neįsigaliojo. Tikimės, kad jie bus atidėti iki 2021 liepos 1 d. Tačiau manome, kad svarbu „Linavos“ narius  informuoti apie šios naujos prievolės sąlygas.

Nedelsiant informuosime apie pasikeitimus.