LT EN RU
Naujienos

Prezidiume – apie darbus ir pasikeitimus vadovybėje

2019 rugpjūčio 01

Liepos 31 d. vykusiame „Linavos“ prezidiumo posėdyje buvo svarstytas klausimas dėl draudimo bendrovės steigimo darbų (plačiau galima skaityti čia), taip pat aptarta „Linavos“ finansinė padėtis.

Kaip žinoma, Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui priėmus nutartį dėl „Linavos“ ginčo su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI), asociacijai buvo priskaičiuota daugiau kaip 1 mln. eurų mokėtinų mokesčių už 2007-2011 metus ir daugiau kaip 824 tūkst. eurų mokėtinų baudų ir delspinigių. Generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius prezidiumo nariams sakė, jog kartu su finansininkais ieško situacijos sprendimų. VMI šiuo metu svarsto „Linavos“ prašymą atleisti nuo priskaičiuotų baudų ir delspinigių.

Kitas svarbus klausimas – „Linavos“ mokesčiai už 2013-2018 metus. Jau minėtu teismo sprendimu buvo išaiškinti TIR knygelių platinimo pajamų apmokestinimo, nekilnojamojo turto mokesčio apskaičiavimo ir PVM atskaitos principai, todėl „Linava“ turėjo pakoreguoti 2013-2018 m. mokesčių deklaracijas, pagal kurias buvo papildomai sudeklaruota daugiau nei 800 tūkstančių mokėtinų mokesčių. Šios sumos sumokėjimui Asociacija su VMI suderino mokėjimų grafiką, pagal kurį šios sumos mokėjimai buvo išdėstyti pusmečiais dviejų metų laikotarpiui. Pirmoji įmoka turės būti atlikta 2019 gruodžio pabaigoje.

Prezidiumo posėdyje prezidentas Romas Austinskas pristatė savo atliktus darbus po praėjusio prezidiumo posėdžio. Jis priminė susitikimą ir sutarimą dėl bendros veiklos su buvusiais „Linavos“ prezidentais, dalyvavimą prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos šventiniame vakare, tačiau labiausiai akcentavo darbą Lietuvos pramonininkų konfederacijoje (LPK). R.Austinskas yra išrinktas LPK viceprezidentu, taip pat paskirtas vadovauti LPK Transporto ir logistikos komitetui. Anot prezidento, LPK yra stipri jėga, kuri gali padėti vežėjams spręsti savo problemas, todėl šias galimybes privalu išnaudoti.

„Linavos“ prezidentas taip pat numato susitikti su kaimyninių šalių vežėjų asociacijų, – Lenkijos, Latvijos, – vadovais. Be to, rugsėjo pradžioje „Linavos“ prezidentas Ukrainoje dalyvaus XIX-oje tarptautinėje kelių transporto konferencijoje „Kelių transportas – problemos, jų sprendimo būdai ir plėtros perspektyvos“.

Asociacijos generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius trumpai pristatė asociacijos sekretoriato atliekamus darbus. Tarp svarbiausių – derybos su profesinėmis sąjungomis, kurių eigą prezidiumo nariams pristatė sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis. Dar vienas svarbus klausimas – TIR sistemos atsinaujinimas. Generalinis sekretorius priminė, jog neseniai Seime buvo priimtas „Linavos“ inicijuotas įstatymo pakeitimas dėl TIR įgaliotojo atstovo statuso suteikimo. Muitinės departamentas iki spalio vidurio turi paruošti tvarką, pagal kurią bus suteikiamas šis statusas, tačiau „Linava“ jau dabar organizuoja susitikimą, kuriame bus aiškinamos atsiveriančios galimybės.

„Manau, kad priėmus šią įstatymo pataisą gali padidėti TIR knygelių pardavimas, nes tokia patirtis buvo stebima Lenkijoje ir Latvijoje,“ – sakė M.Atroškevičius.

Aktualus klausimas ir dėl TIR knygelių pardavimo ne „Linavos“ nariams. Šis klausimas bus svarstomas Muitinės departamente, todėl, anot M.Atroškevičiaus, „Linava“ turės aktyviai dalyvauti kuriant naują sistemą, nustatant sistemos administravimo mokesčius ir kitus svarbius dalykus.

Prezidiumo nariai patvirtino artimiausių prezidiumo posėdžių datas – jos numatytos rugpjūčio 14 d. ir 28 . Rugpjūčio 14 d. taip pat bus surengta strateginė planavimo sesija, kurios metu bus siekiama išgryninti „Linavos“ veiklos tikslus ir keliamus uždavinius, taip pat diskutuojama apie asociacijos komunikacijos tikslus.

R.Austinskas prezidiumo narius taip pat informavo, jog nori pakeisti „Linavos“ generalinį sekretorių. Paklaustas, kokių trūkumų mato dabartinio generalinio sekretoriaus veikloje, R.Austinskas sakė, jog vertina M.Atroškevičiaus nuveiktus darbus ir jo dedamas pastangas, tačiau jis mano, kad reikalingas naujas ir platesnis požiūris „Linavos“ administravime. Jis pažymėjo, jog turi numatęs kandidatą į generalinio sekretoriaus vietą ir žadėjo jį pristatyti artimiausiame prezidiumo posėdyje.