LT EN RU
Naujienos

Prezidiume – apie paramą smulkiems ir vidutiniams vežėjams

2020 gegužės 04

Balandžio 29 dieną vykusiame „Linavos“ prezidiumo posėdyje buvo pasikeista informacija dėl koronaviruso pandemijos padarinių vežėjams bei priimti sprendimai, reikalingi „Linavos“ veiklai sėkmingai organizuoti.

„Linavos“ prezidentas Romas Austinskas pristatė pastaruoju metu susiformavusią situaciją, aptarė „Linavos“ atliekamus darbus bei veiksmus, kurių imamasi siekiant kiek įmanoma neutralizuoti pandemijos poveikį asociacijos nariams.

Prezidiumo posėdyje buvo aptarta Europos Komisijos patvirtinta 5 mln. Eur Lietuvos pagalbos schema mažiems ir vidutiniams krovinių vežėjams.

Kaip žinoma, Lietuva yra parengusi schemą, kuria siekiama, kad būtų padengiamos esamų skolinių įsipareigojimų palūkanos ne ilgiau kaip šešis mėnesius iki 2020 m. gruodžio 31 d. Ji bus taikoma visoje Lietuvos teritorijoje. Ja galės pasinaudoti mažos ir vidutinės įmonės, vykdančios veiklą krovinių vežimo keliais sektoriuje, kurį neigiamai paveikė koronaviruso protrūkis. Europos Komisija priėmė sprendimą, kad Lietuvos parengta ir siūloma schema atitinka laikinojoje sistemoje nustatytas sąlygas: pagalbos suma nėra didesnė kaip 800 tūkst. Eur vienai įmonei; pagalba negali būti teikiama įmonėms, kurios iki 2019 m. gruodžio 31 d. jau patyrė sunkumų; schema yra laikina.

Tačiau prezidiumo posėdyje buvo konstatuota, kad Lietuvos valdžia kol kas neturi oficialios informacijos iš Europos Komisijos, todėl situacija nuolat stebima ir vežėjai bus apie situaciją informuojami.

Prezidiumo nariams taip pat buvo pristatyta ekonomistės Indrės Genytės – Pikčienės studija „Krovininio kelių transporto sektoriaus reikšmė Lietuvos ekonomikai“. Ekonomistė teigia, kad transporto sektorius pastarąjį dešimtmetį pasižymėjo lankstumu, greita reakcija ir sugebėjimu greitai persiorientuoti.

Ekonomistė atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvos transporto sektorius – trečias pagal sukuriamos pridėtinės vertės svorį Lietuvos ekonomikoje ir dėl to mūsų šalis yra lyderė Europos Sąjungoje pagal transporto sektoriaus svorį nacionalinei ekonomikai. Taip pat pristatyme buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad transportas – 4-tas pagal dydį darbdavys Lietuvos privačiame sektoriuje, jame dirba 7,5 proc. visų užimtųjų. Su visu ekonomistės parengtu pristatymu galima susipažinti čia:

Balandžio 29 d. vykusiame posėdyje taip pat buvo priimtas sprendimas nuo 2020 metų gegužės 1 d. likviduoti UAB „Linavos rizikų valdymas“.

Prezidiumo nariai taip pat patvirtino artimiausių prezidiumo posėdžių datas – posėdžiaujama bus gegužės 13 ir 27 dienomis.