LT EN RU
Naujienos

Prezidiume – artėjantys „Linavos“ prezidento rinkimai bei naujienos iš Tadžikistano

2019 balandžio 11

Balandžio 10 d. vykusiame prezidiume buvo aptarti artėjančio rinkiminio „Linavos“ kongreso klausimai, išklausyta informacija, ką „Linavos“ atstovai nuveikė Tadžikistane bei priimti kiti reikalingi sprendimai.

„Linavos“ prezidiumas patvirtino artimiausių posėdžių grafiką – prezidiumo nariai posėdžiaus gegužės 7 ir gegužės 22 d. Primename, kad balandžio 24 d. Vilniuje organizuojamas „Linavos kongresas, kuriame dvejų metų kadencijai bus renkamas prezidentas.

Prezidiumo nariams posėdyje buvo pristatyta informacija, kad kandidatais į „Linavos“ prezidentus regioniniuose susirinkimuose buvo iškelti 7 asociacijos nariai – Romas Austinskas, Mindaugas Kapleris, Algimantas Kondrusevičius, Erlandas Mikėnas, Vytautas Milėnas, Marjan Svirko bei Oleg Tarasov. Jų buvo prašoma pateikti informaciją dėl atitikimo „Linavos“ prezidentui keliamiems reikalavimams. Kaip žinoma, „Linavos“ įstatuose yra nurodyta, jog prezidentu gali būti tik juridinio asmens–asociacijos nario atstovas, ne mažiau kaip  dviejų metų darbo patirtį transporto versle turintis juridinio asmens savininkas ir/ar dalyvis ar vadovas. Juridinio asmens savininkas ir/ar dalyvis privalo turėti ne mažiau kaip 1/10 atstovaujamos įmonės akcijų arba pajų. 5 kandidatai dokumentus sekretoriato prašymu atsiuntė, Marjan Svirko ir Mindaugas Kapleris informacijos nepateikė.

Atsižvelgiant į tai, kad „Linava“ šiuo metu steigia draudimo bendrovę ir Lietuvos bankas asociacijos valdymo organams pagal Draudimo įstatymą kelia reikalavimus dėl reputacijos, visų 7 kandidatų į prezidentus paprašyta pateikti asociacijos sekretoriatui teistumo/neteistumo pažymas iš Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos. Analogišką pažymą Lietuvos banko prašymu yra pateikę visi „Linavos“ prezidiumo nariai.

Prezidiumo nariams Socialinių klausimų komiteto pirmininkas Artūras Telmentas papasakojo apie išvakarėse įvykusį jau ketvirtą susitikimą su profesinių sąjungų atstovais. Jame buvo aptarta profesinių sąjungų pasiūlyta tolimesnio bendradarbiavimo vizija. Susitikime dalyvavęs steigiamos „Linavos“ draudimo bendrovės vadovas Saulius Peleckas išsakė poziciją dėl profsąjungų idėjų, susijusių su vairuotojų draudimo klausimais.

Prezidiumo posėdyje du prezidiumo nariai pristatė savo ataskaitą ir įspūdžius iš vizito į Tadžikistaną. „Linavos“ Ryšių su užsienio šalimis komiteto pirmininkas Oleg Tarasov ir Socialinių klausimų komiteto pirmininkas Artūras Telmentas balandžio pradžioje Tadžikistano tarptautinių pervežimų vežėjų asociacijos (ABBAT) kvietimu viešėjo Tadžikistane, kur vietos institucijoms bei vežėjams pristatė Lietuvos transporto rinkos galimybes. Kaip prezidiumo nariams pasakojo O.Tarasov, Tadžikistane įvyko susitikimai ne tik su asociacijos vadovais bei vežėjais, hidroelektrinių statytojais, tačiau ir su Tadžikistano Transporto ministru Khudoyorzoda Khudoyor Zavqibek bei viceministru Gandzhalzoda Sherali Rochmon. Susitikime su ABBAT vadovais buvo pasirašytas memorandumas, kuris „Linavos“ nariams užtikrins pagalbą, jei dirbant Tadžikistane kiltų nesklandumų.

Tadžikistane viešėję prezidiumo nariai pasakojo, jog Tadžikistanas yra sparčiai besivystančios ekonomikos šalis, kurios didžioji dalis yra Pamyro kalnuose. Tokia padėtis leidžia Tadžikistanui sparčiai plėtoti hidroenergetiką – šiuo metu statomos didelės Nureko ir Roguno hidroelektrinės, todėl Tadžikistanas palaipsniui tampa šio regiono energetikos centru. Jau yra parengtas projektas statyti kelias hidroelektrines Vachšo upėje. Po kelis šimtus tonų sveriantys hidroelektrinių reaktoriai vežami į Tadžikistaną iš įvairių Europos šalių, todėl Lietuvos vežėjai galėtų pasiūlyti savo paslaugas šios šalies elektrinių statytojams. Šių projektų vystymas gali užtrukti labai ilgai (50-100 metų), tokios statybos reiškia milijonus tonų krovinių. Krovinių pervežimo konkursuose dalyvaus vežėjai iš Italijos, Prancūzijos, Austrijos, Švedijos, Suomijos, Vokietijos, todėl Lietuvos vežėjams labai svarbu pirmiems pasiūlyti savo paslaugas bei pristatyti tranzito per Lietuvą privalumus.

Delegacijos nariai pristatė kolegoms Lietuvos vežėjų patirtį bei Klaipėdos uosto galimybes, kas pasirodė patrauklu Tadžikistano elektrinių statytojams. O.Tarasov pasidžiaugė, kad susitikime su Tadžikistano transporto viceministru pavyko suderinti galimybę Lietuvos vežėjams pasienyje įsigyti leidimą už 50 dolerių – tai yra pigiau, nei kitų šalių vežėjams. Tokiu būdu dabar vežėjai iš Lietuvos gali paprasčiau per Tadžikistano teritoriją pasiekti svarbų prekybos tašką – Ferganą (Uzbekistanas).

„Tokių gerų vizito rezultatų net nesitikėjome, labai gerai, kad Lietuvos vežėjams atsiveria geresnės galimybės Vidurio Azijoje“, – sakė O.Tarasov.

Artūras Telmentas pasakojo, jog susitikime su Darbo išteklių ir užimtumo ministerijos vadovu Murodzoda Dustumurod Hait buvo domimasi galimybėmis įdarbinti Tadžikistano gyventojus (šios šalies darbo rinkoje yra apie 1 mln. darbo ieškančių gyventojų), taip pat kalbama apie galimybes kelti jų kvalifikaciją. Todėl buvo aptartos galimybės Linavos mokymo centre paruošti instruktorius, kurie grįžę į savo šalį galės dalintis įgytomis žiniomis su norinčiais įgyti vairuotojo specialybę. Anot prezidiumo nario, Tadžikistano transporto rinkai reikia atnaujinti automobilių parką, todėl susitikimuose buvo aptariamos galimybės šiai rinkai pateikti transporto priemonių iš Lietuvos įmonių. „Linavos“ nariams vėliau bus pateikta detali susisteminta informacija apie galimybes Tadžikistane.

Prezidiumo nariai posėdyje taip pat apsvarstė artimiausius numatomus vizitus į tarptautinius renginius. Balandžio 23 d. O.Tarasov deleguojamas Maskvoje dalyvauti Eurazijos transporto, ekspedicinių ir logistikos organizacijų sąjungos „ESTELO“ suvažiavime. Jo metu bus aptariami  regiono vežėjams aktualūs klausimai.

Gegužės 9-10 dienomis Ženevoje vyks tarptautinės vežėjų sąjungos (IRU) generalinė asamblėja, kurioje „Linavą“ atstovaus viceprezidentas Marjan Svirko, prezidiumo nariai Oleg Tarasov ir Artūras Telmentas bei asociacijos generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius.