LT EN RU
Naujienos

Priimtos privalomojo transporto priemonių draudimo įstatymo pataisos

2016 lapkričio 09

Lapkričio 8 d. Seime patvirtintos įstatymo pataisos, pagal kurias griežtinama atsakomybė už privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu neapdraustų TP naudojimą.

Atsižvelgiant į tai, kad vairuotojas ne visada būna transporto priemonės savininkas, naujajame įstatyme numatyta, kad už privalomojo draudimo neturėjimą bus baudžiamas ir transporto priemonės savininkas arba fizinis ar juridinis asmuo, kuris ją naudoja pagal finansinės (lizingo), išperkamosios nuomos ar kitą panašaus pobūdžio sutartį.

Pagal priimtas pataisas nuo kitų metų pradžios privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu nedraustos transporto priemonės vairuotojui grės bauda nuo 50 iki 100 eurų, transporto priemonės savininkui – nuo 60 iki 120 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 240 eurų.

Tokiu būdu siekiama užtikrinti, kad atsakomybę už pažeidimus prisiimtų ne tik vairuotojai, bet ir transporto priemonių savininkai.

Lietuvos Respublikos Prezidentui pasirašius, įstatymas įsigaliotų nuo kitų metų, kartu su naujuoju Administracinių nusižengimų kodeksu.