LT EN RU
Naujienos

Primename: nuo rugsėjo keičiasi leidimų laikinai gyventi išdavimas

2019 rugpjūčio 27

Primename, kad nuo šių metų rugsėjo 1 d. įsigalioja įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimai dėl leidimų laikinai gyventi užsieniečiams išdavimo.

Prašymo pateikimo vieta 

Prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje arba konsulinėje įstaigoje  užsienyje galės pateikti tik užsienietis, jeigu:
  • jis turi teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę;
  • jis yra lietuvių kilmės asmuo;
  • jis perkeliamas įmonės viduje.

Visais kitais atvejais užsieniečiai prašymus išduoti leidimus laikinai gyventi turės pateikti Migracijos departamentui prie VRM.

 Dėl užsieniečių, kurie ketina dirbti pagal darbo sutartį įmonėje, kuri yra įtraukta į Patvirtintų įmonių sąrašą

Dėl leidimų laikinai gyventi išdavimo užsieniečiams, kuriems taikomas bevizis režimas, ir Baltarusijos piliečiams, kurie bus įdarbinti pagal darbo sutartį įmonėje, kuri yra įtraukta į patvirtintų įmonių sąrašą, darbdavys Užimtumo tarnybos teritoriniam padaliniui dėl sprendimo, kad užsieniečio darbas atitinka Lietuvos darbo rinkos poreikius, priėmimo arba tarpininkavimo rašte dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo (jeigu užsieniečio profesija yra įtraukta į Užimtumo tarnybos direktoriaus patvirtintą profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą pagal ekonominės veiklos rūšis) turės pateikti informaciją:

  • apie užsieniečio turimą kvalifikaciją ir jos atitiktį darbo vietai; arba
  • apie užsieniečio ne mažesnę negu vienerių metų darbo patirtį pagal darbdavio nurodytą profesiją per pastaruosius penkerius metus.

Dėl užsieniečių, kurie ketina dirbti pagal darbo sutartį įmonėje, kuri nėra įtraukta į Patvirtintų įmonių sąrašą

Dėl leidimų laikinai gyventi išdavimo užsieniečiams, kurie bus įdarbinti pagal darbo sutartį,  darbdavys Užimtumo tarnybos teritoriniam padaliniui dėl sprendimo, kad užsieniečio darbas atitinka Lietuvos darbo rinkos poreikius, priėmimo arba tarpininkavimo rašte dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo (jeigu užsieniečio profesija yra įtraukta į Užimtumo tarnybos direktoriaus patvirtintą profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą pagal ekonominės veiklos rūšis) turės pateikti informaciją:

  • apie užsieniečio turimą kvalifikaciją, jos atitiktį darbo vietai ir ne mažesnę negu vienerių metų darbo patirtį pagal turimą kvalifikaciją per pastaruosius penkerius metus.

 

Dėl darbdavio ir darbo funkcijos pas tą patį darbdavį pakeitimo

Jeigu užsienietis, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas darbo pagrindu arba kaip aukštos profesinės kvalifikacijos darbuotojui, pageidaus pakeisti darbdavį arba darbo funkciją pas tą patį darbdavį, tai jis prašymą leisti pakeisti darbdavį ar darbo funkciją galės pateikti Migracijos departamentui iš karto, kai nuspręs keisti darbdavį ar darbo funkciją (reikalavimas pateikti prašymą likus iki darbo sutarties su naujuoju darbdaviu sudarymo dienos arba darbo funkcijos pakeitimo dienos 3 mėnesiams panaikintas).

 MIGRIS veiks nuo spalio 14 d.

Migracijos departamentas pranešė, kad nauja Lietuvos migracijos informacinė sistema (MIGRIS), kuri turėjo būti prieinama nuo liepos 1 d., dėl užtrukusių platformos kūrimo ir diegimo darbų gyventojams bus prieinama nuo spalio 14 d. Departamentas sieks užtikrinti, kad klientai gautų kokybiškas paslaugas pereinamuoju nuo popierinių iki elektroninių prašymų pateikimo laikotarpiu kuo sklandžiau. Iki spalio 31 d. klientai galės registruotis pas specialistą visais migracijos klausimais per Policijos elektroninių paslaugų sistemą ePolicija portale www.epolicija.lt ir iki šios dienos pasirinktame migracijos skyriuje pateikti popierinius prašymus. Nuo spalio 14 d. klientai elektroninius prašymus galės pateikti MIGRIS ir šioje elektroninėje sistemoje galės užsiregistruoti pas specialistą nuo lapkričio 4 d.  

Klausimus apie MIGRĮ galite užduoti el. paštu  migris@migracija.gov.lt.

Mokomoji Migracijos departamento medžiaga jau ir YouTube kanale

Siekdamas palengvinti užsieniečių įdarbinimo procedūras, Migracijos departamentas parengė ir dalinasi mokomąja medžiaga dėl tarpininkavimo raštų tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojams pildymo, valstybės rinkliavos už kitą asmenį mokėjimo ir kitų, elektroninių migracijos paslaugų naudotojams aktualių klausimų. Kanalas nuolat pildomas. Nuoroda į kanalą: https://www.youtube.com/channel/UCxocUEx8BCpTG7-dli5zZug