LT EN RU
Naujienos

Ragina vežėjus Kazachstane būti labai atidžius

2020 spalio 29

Spalio 28 dieną vykusiame „Linavos“ prezidiumo posėdyje buvo aptarta situacija, su kuria susiduria Lietuvos vežėjai, krovinius gabenantys į Kazachstaną.

Pastaruoju metu šioje šalyje buvo sulaikyti du gėles gabenę Lietuvos krovininiai automobiliai, buvo reikalaujama trišalių, o ne dvišalių  leidimų. „Linava“ įvairiais kanalais sprendė šį klausimą, galų gale automobiliai buvo išleisti, tačiau konstatuota, kad Lietuvos vežėjai turi būti atidūs ir nuodugniai išsiaiškinti bei pasirūpinti, kad į Kazachstaną vežamas krovinys turėtų visus reikalingus dokumentus.

Prezidiumo posėdyje buvo išklausyta informacija apie kontaktus su Kazachstano institucijomis, Lietuvos atsakingų institucijų taikomos priemonės. Taip pat buvo aptartas numatomas nuotolinis Susisiekimo ministerijos susitikimas su Kazachstano atstovais, kurio metu bus kalbama apie krovinių gabenimo sąlygas tarp abiejų šalių, taip pat leidimų kvotas ir kitus aktualius klausimus.

Prezidiumo nariai posėdyje buvo supažindinti su konkurso į „Linavos“ generalinio sekretoriaus vietą eiga. Prezidiumo nariams pateikta informacija apie 76 pretendentus, kurie iki nurodytos datos pateikė reikalingus dokumentus.

Prezidiumo nariai posėdyje taip pat iš esmės peržvelgė 2021 metų „Linavos“ biudžeto projektą, patikslino kai kuriuos skaičiavimus ir sutarė, kad kitų metų biudžetas galutinai bus patvirtintas lapkričio 4 dienos prezidiumo posėdyje.

Daugiau informacijos galima rasti čia:

http://www.linava.lt/naujiena/lietuva-ir-kazachstanas-derasi-del-leidimu/