LT EN RU
Naujienos

Rusijos vežėjai savo šalyje užima tik 40% rinkos.

2013 kovo 04

Rusijos, Kazachijos ir Baltarusijos muitinių sąjunga leido supaprastinti vidaus pasienio kontrolę, sumažinti transporto prastovas pasienio punktuose.

Bet perkėlus kontrolę prie išorinių minėtų trijų valstybių sienų, pasak Rusijos vežėjų asociacijos, sumažėjo užsieniečių vežėjų kontrolė. Dėl pokyčių Rusija 2012 m. priėmė papildomai 1.790 darbuotojų, o 2013 m. priims dar 850. Be to, „Rosdornadzor“ buvo priversta didinti kontrolinių punktų tinklą. Šiemet užsieniečiams padidino baudas iki 400.000 RUB.

Pasak Jevgenijaus Mokvičiovo, 2011 m. krovinių vežimo verslas Rusijoje tapo vienas iš nedaugelių, kurio nepaveikė įstojimas į Pasaulinę prekybos organizaciją. Nuo 2009 m. iki 2012 m. vežimų apimtys išaugo 37%, o iki kriziniai rezultatai pasiekti 2010 m. pabaigoje. Tačiau Rusijos vežėjai savo šalyje užima tik 40% rinkos. Per pastaruosius metus, anot ASMAP , Rusijos vežėjams sekėsi Suomijos, Italijos, Vokietijos ir Kinijos kryptyse.

Rusijos ASMAP džiaugiasi, kad po sėkmingų derybų su gamintojais, asociacijai pasisekė 15–20% pigiau nusipirkti mašinų. Be to, valstybė padarė kai kurių mokesčių lengvatų, kas leido vežėjams sutaupyti lėšų. Kai ir daugelyje šalių, taip ir Rusijoje, didžiausią išlaidų dalį sudaro pinigai degalams. ASPAM ir šioje srityje rado naftos produktais prekiaujančių bendrovių, kurios asociacijos nariams degalus parduoda su nuolaida.