LT EN RU
Naujienos

Rytų Europos vežėjai ragina spręsti Italijos problemą ES lygiu

2016 gegužės 12

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ iniciatyva Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Estijos vežėjų asociacijos kreipiasi į Europos transporto komisarę Violetą Bulc ir savo šalių europarlamentarus, ragindami kuo greičiau išspręsti krovinių gabenimo problemą Italijoje, kad pervežimai Europos Sąjungos viduje būtų atliekami vadovaujantis Europos Sąjungos nustatytais teisės aktais.

Italijos įstatymų vykdytojai dvišalius pervežimus (transportavimo operacijas iš Italijos į kitas Europos Sąjungai priklausančias valstybes) dažnai vertina kaip pervežimus į trečiąsias šalis ir tokiems gabenimams Italijos pareigūnai reikalauja trečių šalių leidimų, kurie atliekant gabenimus Europos Sąjungoje neišduodami. Nepateikus prašomo leidimo yra sulaikomos transporto priemonės, skiriamos baudos, kurios, pasikartojus situacijai, didėja.

Visų minėtų valstybių asociacijų išsiųsti kreipimaisi artimiausiu metu pasieks Europos transporto komisarę ir šalių europarlamentarus. Nacionalinės asociacijos ragina V. Bulc ir besikreipiančių šalių europarlamentarus kartu rasti šios problemos sprendimą. Panašių problemų vežėjai neturi jokioje kitoje ES valstybėje.

Italijos kontroliuojančių institucijų sprendimo reikalauti trečiųjų šalių leidimo lemiamas veiksnys yra ne vieta, kur krovinys iškraunamas, kaip nurodoma CMR važtaraštyje, o CMR važtaraštyje nurodytas galutinis krovinio gavėjas, kuris gali būti trečiojoje šalyje.

Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos asociacijų nuomone, Italijos pareigūnai, reikalaudami pateikti leidimus krovinių gabenimams į trečiąsias šalis ar iš jų, kai pervežimai vykdomi iš Italijos į kitas ES valstybes nares, galimai pažeidžia Reglamento Nr. 1072/2009 nuostatas, kuris numato krovinių gabenimo tvarką ES teritorijoje.

Situacijos sprendimo ieškoma jau ne vienerius metus: buvo susisiekta su nacionalinėmis kompetentingomis institucijoms, atsakingomis už transporto klausimus, tačiau iki šiol nebuvo rasta jokio sprendimo.