LT EN RU
Naujienos

Saviizoliacijos reikalavimai vairuotojams

2020 liepos 24

2020 m. liepos 24 d. valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu buvo pakeisti reikalavimai dėl Lietuvos įmonėse vairuotojais dirbančių užsieniečių izoliacijos.

  • Lietuvos įmonėse vairuotojais dirbantiems užsieniečiams, atvykusiems/grįžusiems iš šalių, įtrauktų į COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašą, izoliacija yra privaloma nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos teritorijos dienos, bet ne ilgiau nei 14 dienų.
  • Lietuvos įmonėse vairuotojais dirbantiems užsieniečiams, atvykusiems iš šalių, įtrauktų į COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašą, ir jų buvimo Lietuvos Respublikos teritorijoje laikas daugiau nei 72 val.,  privaloma per 24 valandas nuo atvykimo į Lietuvos Respublikos teritoriją kreiptis į Karštąją liniją 1808 arba kitą COVID-19 ligos tyrimus atliekančią įstaigą dėl tyrimo COVID-19 ligai nustatyti atlikimo. Atlikus tyrimą reikalavimai dėl izoliacijos išlieka.
  • Visiems iš užsienio grįžusiems/atvykusiems vairuotojams, nepriklausomai nuo pilietybės galioja reikalavimas per 24 valandas nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką momento užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre prie Sveikatos apsaugos ministerijos (registruotis galite čia https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form). Kol nėra gauti konkretūs Sveikatos apsaugos ministerijos išaiškinimai, registruotis rekomenduojame visiems, tarp jų ir per Lietuvą tranzitu vykstantiems vairuotojams.

Atkreipiame į dėmesį į tai, kad vadovaujantis liepos 24 d. pakeitimais, izoliavimo patalpas, transportavimą į izoliavimo patalpas, transportavimo į tyrimo dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paėmimo vietą ir tyrimus COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti užsieniečiams, atvykusiems į Lietuvos Respubliką darbo reikalais, privalo užtikrinti ir apmokėti darbdavys arba pats užsienietis. Vairuotojams galioja šios būtinosios izoliavimo namuose ar kitose gyvenamosiose patalpose sąlygos:

  • asmuo, įtariamas, kad serga, turi būti izoliuotas atskirame bute / name, gerai izoliuotame kitame individualaus buto / namo aukšte su atskiru sanitariniu mazgu arba gerai vėdinamame kambaryje (t. y. su atidaromais langais ir sandariai uždaromomis durimis). Kartu gali gyventi tie šeimos nariai, kurie atsiradus ūmios kvėpavimo takų infekcijos požymiams jau gyveno kartu, tačiau sveiki asmenys turi gyventi kitame gerai vėdinamame kambaryje;
  • sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) turėjęs asmuo ar sąlytį turėjęs asmuo, grįžęs iš užsienio valstybės, turi būti izoliuotas atskirame bute / name, gerai izoliuotame kitame individualaus buto / namo aukšte su atskiru sanitariniu mazgu. Jei nėra galimybės užtikrintų šių sąlygų, sąlytį turėjęs asmuo gali būti izoliuotas atskirame gerai vėdinamame kambaryje (t. y. su atidaromais langais ir sandariai uždaromomis durimis):
  • sąlyčio neturėję asmenys gali gyventi kartu su sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) turėjusiu asmeniu. Tokiu atveju sąlytį su sergančiuoju turėję ir sąlyčio neturėję asmenys turi gyventi atskiruose gerai vėdinamuose kambariuose, apriboti judėjimą namuose ir sumažinti dalijimąsi bendra erdve;
  • suderinus su NVSC sąlytį turėję asmenys, grįžę iš užsienio valstybės, gali gyventi tame pačiame name / bute su nekeliavusiais šeimos nariais ar kitais asmenimis, jeigu šie sutinka gyventi kartu. Tokiu atveju, keliavę ir nekeliavę asmenys turi gyventi atskiruose gerai vėdinamuose kambariuose, apriboti judėjimą namuose ir sumažinti dalijimąsi bendra erdve.

Plačiau su izoliacijos taisyklėmis, pagrindiniais principais ir sąlygomis galite susipažinti čia.

 

Visus operacijų vadovo sprendimus galite rasti čia.

 

Esant būtinybei izoliacijos metu apsilankyti valstybinėse įstaigose, pavyzdžiui Migracijos departamente, būtina kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą dėl leidimo palikti izoliacijos vietą. Informaciją apie šių leidimų išdavimą galite rasti čia.

 

Visus operacijų vadovo sprendimus galite rasti čia.

 

Naujausios redakcijos labiausiai COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašą galite rasti čia.

 

Esant būtinybei izoliacijos metu apsilankyti valstybinėse įstaigose, pavyzdžiui Migracijos departamente, būtina kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą dėl leidimo palikti izoliacijos vietą. Informaciją apie šių leidimų išdavimą galite rasti čia.