LT EN RU
Naujienos

Seimas svarstys pataisas dėl sunkvežimių techninės apžiūros

2017 rugsėjo 12

Žinių portalas 15min.lt informuoja, kad Susisiekimo ministras Rokas Masiulis Seimui pristatė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisų projektą Nr. XIIIP-1039, kuriuo siūloma į nacionalinę teisę perkelti Europos Sąjungos direktyvines nuostatas. Teikiamu projektu numatoma aiškiau reglamentuoti sunkvežimių ir sunkiasvorių transporto priemonių patikrinimą kelyje.

Įstatyme siūloma įtvirtinti bendrus reikalavimus bei nepriekaištingos reputacijos reikalavimus techninės apžiūros kontrolieriams, reikalavimus įrangai ir prietaisams, reikalingiems techninei apžiūrai atlikti. „Kas gal svarbu, tai techninės apžiūros, atliktos kitoje Europos Sąjungos valstybėje pripažinimas, nes Europos Sąjunga pripažįsta kitų savo narių atliktą techninę apžiūrą. Tai būtų tik tam tikros išimtys, jeigu pareigūnams kiltų įtarimų dėl transporto priemonės, bet turėtų būti gana objektyvios priežastys, kodėl būtų nepripažinta kitos valstybės techninė apžiūra“, – sakė ministras.

Įstatyme numatoma įtvirtinti techninės apžiūros metu aptinkamų transporto priemonių techninės būklės trūkumų sunkumo lygio nustatymą – nedidelis, didelis, pavojingas. Perkeliama europinė direktyva dėl pradinių techninių patikrinimų kelyje ir išsamių techninių patikrinimų, numatytų techninio aptarnavimo centruose M-2, M-3, N-2, N-3, O-3 ir O-4 klasių transporto priemonėms, techninio partikrinimo kelyje trūkumų šalinimo. Įstatyme numatoma įtvirtinti ir krovinio pritvirtinimo patikrinimą. Projektui po pateikimo pritarta bendru sutarimu. Vyriausybės prašymu jį plenariniame posėdyje nuspręsta svarstyti skubos tvarka – spalio 12 dieną.

Primename, kad asociacija LINAVA ne kartą kreipėsi į atsakingas valdžios institucijas dėl gegužės mėnesį paskelbto Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo projekto, kuriuo buvo siūloma pripažinti tik Vyriausybės įgaliotų institucijų nustatyta tvarka atliktas transporto priemonių technines apžiūras. Minėtas projektas patvirtintas nebuvo, todėl Lietuvoje registruotų transporto priemonių privalomąją techninę apžiūrą ir toliau galima atlikti Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybėse.


Grįžti
KLAUSK