LT EN RU
Naujienos

Seime svarstytas įstatymo projektas dėl kelių mokesčio sistemos Lietuvoje

2018 rugsėjo 12

Šiandien, rugsėjo 12 d., Seimo ekonomikos komiteto posėdyje svarstytas įstatymo projektas dėl kelių mokesčio sistemos Lietuvoje. Svarstyme dalyvavęs asociacijos sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis pasisakė keliais svarbiais klausimais.

Visu pirma, anot T. Garuolio, svarstant kelių rinkliavos tarifų dydžius, būtina įvertinti Lietuvos, kaip tranzito valstybės patrauklumą. Šiuo metu daugiau negu 60 procentų trečiųjų šalių krovinių vežėjų gabena krovinius per Lietuvos teritoriją, tačiau dėl kaimyninėse valstybėse taikomų palankesnių sąlygų, padidėjus kelių naudotojo mokesčiui (skaičiuojant pagal nuvažiuotą atstumą) kyla rizika dėl įtakos tranzitui per Lietuvą ir galimo logistikos sektoriaus patrauklumo sumažėjimo. Žinant kad kaimyninės valstybių logistikos centrai ir uostai taip pat siekia pritraukti daugiau krovinių.

Sekretorius transporto politikai taip pat pasisakė ir apie keleivinį transportą. Pasak T. Garuolio, autobusai, dirbantys tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutuose, važinėja išimtinai Lietuvoje, todėl kelių naudotojo mokestis jiems gali išaugti ženkliai. Tai iššauks bilietų pabrangimą ir pareikalaus iš Valstybės biudžeto didesnių išlaidų už keleiviams teikiamas lengvatas. Būtina tai įvertinti.

Svarstomą įstatymo projektą galite rasti čia.