2011 spalio 28

Seminare vežėjai gilinosi į juridinę darbo specifiką Rusijoje


Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ kartu su „Linavos“ mokymo centru spalio 26 d. Vilniuje surengė seminarą vežėjams ir ekspedicijos bendrovių bei muitinės sandėlių atstovams.
Apie darbą su Rusijos kontroliuojančiomis institucijomis, pažeidimų prevenciją bei įvairius teisinius aspektus Lietuvos vežėjus konsultavo juridinių paslaugų įmonės „Jurvest“ partneriai Roman Obrazcov, Dmitrij Ivanov bei  Vladimir Apryško.

Pasak vežėjų, kurie atvyko į seminarą ir iš Klaipėdos, ypač aktuali yra vežėjo administracinė bei baudžiamoji atsakomybė muitinėje. „Vežėjai gauna administracinių nuobaudų, tad labai svarbu, kad jos netaptų pagrindu bylai ir ant vežėjo pečių negultų dar didesnė atsakomybė. Seminare išgirdau labai konkrečių patarimų kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje“, – teigia bendrovės „Griciaus autotransporto įmonė“ atstovas.

Artūras Grigaliūnas, Šiaulių transporto bendrovės „Refta“ vadovas tikina, jog daug klausimų vežėjams kyla dėl tikrosios vežėjo administracinės atsakomybės muitinėje. „Būna gana daug netikėtų vežamo krovinio traktavimų. Pavyzdžiui, su keramikos plytelėmis gabenamas stendas plytelių eksponavimui, ar reklaminės vėliavėlės. Muitinės pareigūnai tai traktuoja kaip kontrabandą, pradeda administracinę bylą. Kalbėjome kaip tokių nesusipratimų išvengti ar kaip juos spręsti teisiniu keliu“, – teigia jis.

Aptartos ir aktualios mūsų vežėjams Rusijos bendrovių skolos už vežimus. Konsultuota kaip išvengti neapmokėtų sąskaitų ir išieškoti skolas iš skolininkų.
Taip pat daug diskutuota apie sunkumus kylančius tarp vežėjų ir Rusijos transporto priežiūros tarnybos. Aptarti veiksmų metodai esant neteisėtiems pareigūnų reikalavimams.
Anot teisininkų, tenka spręsti ir nelengvas neteisėto užsienio vežėjo transporto priemonės sulaikymo bylas. Sulaikytų automobilių gražinimas teisėtiems savininkams – vežėjų įmonėms, nėra lengva procedūra, tačiau mūsų šalies vežėjai minėjo, jog buvo atvejų kai teisėtais būdais pavyko vilkikus atgauti per savaitę.

Gytis Vincevičius
Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ atstovas spaudai