LT EN RU
Naujienos

Šiandien vežėjų atstovai susirinko prie Vyriausybės

2021 spalio 13
Šiandien vežėjų atstovai susirinko prie Vyriausybės ir tikėjosi būti išgirsti. „Šiuo metu vis dar vyksta Socialinės apsaugos ir darbo ministerija inicijuotos derybos tarp transporto sektoriaus darbdavių, valstybės ir darbuotojų atstovų dėl transporto sektoriui jautrių klausimų ir bandoma ieškoti bendrų sprendimų, kurie būtų geriausi. Deja, nepaisant to, kad visi kalbamės prie vieno bendro stalo ir reguliariai vykstame į susitikimus, mums nežinant ir net iš mandagumo neinformavus, Vyriausybė šiandien planuoja priimti sprendimą dėl tolimesnio koeficiento taikymo transporto sektoriui. O tai yra vienas iš derybinių klausimų“, – sako „Linavos“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas.
Pasak jo, verslo atstovams – tai akibrokštas, nes jie ne taip įsivaizduoja derybas: „Jei kalbamės, vadinasi turime surasti bendrus sprendimus, o ne dar vykstant deryboms teikti siūlymus tvirtinimui, ypač derybų partneriams nežinant. Kitaip tariant, mums už nugaros planuojami veiksmai, apie kuriuos sužinome tik pamatę Vyriausybės posėdžio darbotvarkę.“
Verslo atstovai tai vertina kaip derybų nutraukimą iš valstybės pusės ir spjūvį į veidą verslui, kuris moka mokesčius ir prisideda prie Lietuvos ekonominės gerovės stiprinimo.
Būtent todėl šiandien iki keliolikos vežėjų atstovų rinkosi prie Vyriausybės, norėdami išreikšti nepritarimą prieš Vyriausybės priimamus sprendimus.
Tai – įspėjamoji protesto akcija prie Vyriausybės, kurioje susirinks iki keliolikos vežėjų atstovų. Jei ir toliau bus nesikalbama, neįsiklausoma į transporto sektoriaus problemas, neatmetame galimybės organizuoti didesnį protestą ar akciją ir prašyti jau savivaldybės leidimo.