LT EN RU
Naujienos

Su Italijos parlamento nariais aptartos įsisenėjusios pervežimų problemos

2017 sausio 11

2017 m. sausio 10 d. asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Vytautas Milėnas ir sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis susitiko su Italijos parlamento Atstovų rūmų Transporto, pašto ir telekomunikacijų komisijos (toliau – Komisija) pirmininku M. Meta ir jos nariais. Susitikime didžiausias dėmesys skirtas įsisenėjusių problemų sprendimui. Jame taip pat dalyvavo Lietuvos ambasados Romoje, Susisiekimo ministerijos transporto atašė Briuselyje ir Italijos – Lietuvos prekybos rūmų atstovai. 

Italijos įstatymų vykdytojai transportavimo operacijas iš Italijos į kitas Europos Sąjungai priklausančias valstybes iki šiol vertina kaip transportavimo operacijas į trečiąsias šalis, jei krovinio galutinė iškrovimo vieta – trečioji šalis. Tokioms operacijoms reikalaujamas specialus trečiosios šalies leidimas (arba ETMK), o jo nepateikus, skiriamos baudos.

„Apie esamą situaciją ne kartą buvo informuota Susisiekimo ministerija, tačiau šis susitikimas suorganizuotas „Linavos“ iniciatyva. Iki šiol sulaikomos mūsų vežėjų transporto priemonės, jos negali dirbti, tenka mokėti už aikštelių paslaugas, milžiniškos prastovos, skiriamos baudos – visa tai priveda prie didelių nuostolių“,- esamos problemos pasėkmes priminė E. Mikėnas.

Lietuvos vežėjai su problemomis Italijoje susiduria jau ne pirmą dešimtmetį ir anksčiau jos nebuvo tinkamai sprendžiamos. Pervežimų sąlygų Italijoje ir vakarų Europoje bei trečiosiose šalyse gerinimas yra „Linavos“ sekretoriato prioritetas prezidento pareigas pradėjus eiti Erlandui Mikėnui.

Susitikimo metu Lietuvos delegaciją išreiškė viltį, kad Italija ir Lietuva suras bendrą požiūrį dėl pervežimo operacijų traktavimo artimiausiu metu, ir Lietuvos vežėjai galės be trukdžių gabenti krovinius iš Italijos. Tai – neabejotinai sustiprintų abiejų šalių transporto sektorių ir dvišalės prekybos augimą.

Komisijos atstovai pozityviai įvertino Lietuvos delegacijos iniciatyvą siekti atviro dialogo, kartu įtraukiant Italijos transporto ministeriją ir kitas atsakingas institucijas. Komisija savo ruožtu planuoja kreiptis į Italijos transporto ministeriją, prašant paaiškinimų dėl Lietuvos vežėjų sulaikymų.

„Sprendžiant šią problemą aktyviai dirba prezidiumas ir sekretoriatas. Lietuvos ambasadorė Italijoje Jolanta Balčiūnienė teikė visokeriopą pagalbą organizuojant susitikimą bei parėmė asociacijos siekius sprendžiant įsisenėjusią problemą, naujoji Susisiekimo ministerijos vadovybė taip pat bendradarbiauja. Tikimės kartu pasiekti vežėjams svarbių teigiamų pokyčių“,- kalbėjo susitikime dalyvavę V. Milėnas ir T. Garuolis.


Grįžti
KLAUSK