LT EN RU
Naujienos

Suformuota pozicija dėl Kelių transporto kodekso nuostatų, numatančių konkursus vežti keleivius tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutais

2017 gegužės 30

2017-05-29 įvyko telefoninė konferencija, kurioje dalyvavo vežėjai, dirbantys tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutuose.

Susisiekimo ministerija ruošia Kelių transporto kodekso (toliau – KTK) pakeitimus, kurių esminis klausimas – konkursai, pasibaigus leidimo vežti keleivius reguliaraus susisiekimo maršrutu galiojimui. Todėl buvo nuspręsta pasitarti su vežėjais ir suformuoti bendrą poziciją dėl konkursų tolimojo susisiekimo maršrutams.

Svarstytos galimybės, ką reikėtų daryti, siekiant vežėjams palankesnių KTK nuostatų. Diskusijos metu suformuota bendra pozicija, kad reikia siūlyti valdžios institucijoms, kad Kodekso pakeitimuose būtų numatyta skelbti konkursus tik tais atvejais, kai atidaromi nauji tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutai.

Nutarta organizuoti asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto tarybos narių susitikimą su VKTI vadovais bei Susisiekimo ministerijos Kelių transporto ir civilinės aviacijos politikos departamento direktoriumi G. Jakubausku  ir aptarti šį klausimą.

Tą pačią dieną asociacijos vadovai (prezidentas E. Mikėnas, generalinis sekretorius V. Milėnas ir sekretorius transporto politikai T. Garuolis) susitiko su susisiekimo viceministru R. Degučiu, kuriam perdavė asociacijos „Linava“ paruoštą raštą dėl KTK pakeitimo projekto ir galimo mokestinių lengvatų, taikomų keleiviniam transportui, panaikinimo (raštas pridedamas).


Grįžti
KLAUSK