LT EN RU
Naujienos

Susitikimas Baltarusijos ambasadoje

2020 liepos 29

Šiandien Baltarusijos ambasadoje įvyko susitikimas, kuriame dalyvavo Baltarusijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Valery Baranovsky bei Baltarusijos ambasados patarėjas pasienio, transporto, tranzito klausimais -Aliaksei Hrynkhno. Asociacijai „Linava“ vizito metu atstovavo generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius, prezidiumo narys, ryšių su užsienio šalimis komiteto pirmininkas – Oleg Tarasov ir transporto departamento vadovas Jonas Juodka.

Vienas iš pagrindinių susitikimo metu nagrinėtų klausimų – situacija Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje. Šalys apsikeitė nuomonėmis ir turima informacija apie susidariusią situaciją minėtu klausimu. Taipogi buvo sutarta dėl operatyvaus reagavimo ir tiesioginio bendravimo krizinių situacijų atvejais, sprendžiant nenumatytas, bet itin staigiai iškylančias grėsmes sklandžiam transporto bendrovių darbui. Nemažai dėmesio skirta pasienio postų modernizavimo ir kitoms, vežėjams itin aktualios – infrastruktūros sukūrimo, problemoms. Generalinis sekretorius M. Atroškevičius kolegoms iš Baltarusijos pristatė asociacijos veiklą, jos struktūrą, pastaruoju metu sprendžiamus klausimus. Be dėmesio neliko ir eTIR, TIR-EPD sistemų aptarimas, abejų pusių bendradarbiavimas šiomis veiklos kryptimis.

Ambasadorius p. Valery Baranovsky supažindino susirinkusiuosius apie vizų pripažinimo tvarką (tarp Baltarusijos Respublikos ir Rusijos Federacijos), patikino, jog kai tik bus užbaigtos visos susitarimo tarp Baltarusijos ir Rusijos pusių ratifikavimo procedūros, būtinai bus informuota ir Lietuvos pusė apie įsigaliosiančią naują tvarką. Preliminariai, minėtos tvarkos įsigaliojimo tikimasi iki 2020 m. pabaigos.