LT EN RU
Naujienos

Susitikimas su JK vyriausybės atstovais

2020 gruodžio 17

IRU surengė itin svarbų JK vyriausybės atstovų, atsakingų už „Brexit“ planavimą ir sienos kirtimo klausimus, ir pirmaujančių Europos kelių transporto bendrovių diskusiją.

JK transporto ministras Grantas Shappsas, IRU prezidentas Radu Dinescu ir IRU viceprezidentė Aslı Çalık pradėjo produktyvią diskusiją ir keitimąsi nuomonėmis apie muitinės procedūras ir JK pasirengimą taikyti TIR, logistikos procedūras sunkvežimiams ir vairuotojams JK pasienyje,  paramos priemones vežėjams.

JK Transporto viceministrė Rachel Maclean, iždo (finansų) viceministras Lordas Agnewas ir kiti vyresnieji transporto ir muitinės pareigūnai informavo apie plataus masto JK pasirengimą.

Spręsdama susirūpinimą dėl ilgų eilučių, šviežio maisto gabenimo prioritetų nustatymo, vairuotojų sąlygų ir bendro netikrumo, JK išleido išsamų „Hauliers Handbook“ 14 kalbų, kurioje apibendrinama visa informacija, reikalinga vairuotojams ir operatoriams, atvykstantiems ar išvykstantiems iš JK nuo sausio 1 d.

Naujoji JK sistema „Check a HGV“ taip pat yra internete, vairuotojams pateikiama informacija apie dokumentus, reikalingus išvykti iš JK. Vairuotojai gali naudoti sistemą norėdami užregistruoti Kento prieigos leidimą, kuris yra privalomas visoms sunkiasvorėms krovininėms transporto priemonėms, išvykstančioms iš JK per Kento uostus.

Naudingos nuorodos:

Hauliers Handbook: Transporting goods between Great Britain and the EU from 1 January 2021: guidance for hauliers and commercial drivers – GOV.UK (www.gov.uk)

Check a HGV: Check an HGV is ready to cross the border (Kent Access Permit) – GOV.UK (www.gov.uk)