LT EN RU
Naujienos

Susitikime su susisiekimo viceministru aptartos keleivinio transporto aktualijos

2017 birželio 27

Birželio 26 d. įvyko asociacijos „Linava“ inicijuotas susitikimas su Susisiekimo ministerijos atstovais. Jo metu visas dėmesys skirtas keleivinio transporto sektoriaus aktualijoms.

susitikimo metu asociacijos „Linava“ atstovai išreiškė susirūpinimą dėl Kelių transporto kodekso pakeitimo projekto, Valstybinės kelių transporto inspekcijos reorganizavimo ir veiklos, taip pat bandė išsiaiškinti Susisiekimo ministerijos viziją dėl ateities keleivinio transporto.

Viceministras Paulius Martinkus informavo, kad Europos Sąjungos reglamentų ir direktyvų nuostatos dėl konkurencijos turės būti įgyvendintos, ir dėl to nacionaliniai teisės aktai bus keičiami taip, kad būtų įgyvendinti konkurencijos principai keleivinio transporto srityje. Asociacijos atstovai akcentavo, kad leidimų keleiviams vežti tolimojo reguliariojo susisiekimo maršrutais galiojimas iš esmės baigiasi 2018 m. kovo 31 d., todėl kyla abejonių, ar Susisiekimo ministerija spės tinkamai pakeisti teisės aktus, o VKTI pasiruošti konkursams. Viceministras pavedė atsakingiems Susisiekimo ministerijos darbuotojams skubos tvarka paruošti tolimojo susisiekimo maršrutų tinklų paketus ir informuoti asociacija „Linava“, kaip bus rengiami konkursai. Asociacijos atstovams išreiškus abejones, kokie kriterijai bus taikomi konkursų metu parenkant vežėjus keleivių vežimui tolimojo susisiekimo maršrutais, Susisiekimo ministerijos atstovai informavo, kad konkursai bus vykdomi pagal Koncesijų įstatymą. Taip pat keleivių vežėjai kėlė klausimą dėl nelegalią ir neteisėtą veiklą vykdančių vežėjų ir ragino ministeriją imtis prevencinių priemonių. Susitikimo pabaigoje susitarta, kad esant reikalui, bus organizuotas kitas probleminių klausimų aptarimas.

Keleivių vežėjams susitikime atstovavo asociacijos „Linava“ viceprezidentas ir Keleivinio transporto tarybos pirmininkas Rimantas Martinavičius, generalinis sekretorius Vytautas Milėnas, sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis, UAB „Tolimojo keleivinio transporto kompanija“ generalinis direktorius Arūnas Indrašius, UAB „Jonavos autobusai“ direktorius Otaras Urbanas ir asociacijos Transporto skyriaus vyr. specialistas Jevegnij Stolovickij. Susisiekimo ministerijai atstovavo viceministras P. Martinkus, Kelių transporto ir civilinės aviacijos politikos departamento direktorius G. Jakubauskas, departamento vyr. patarėjas T. Pilukas, Kelių transporto skyriaus vedėjas J. Jasiūnas ir kiti ministerijos darbuotojai.


Grįžti
KLAUSK