LT EN RU
Naujienos

Susitikimo su draudikais metu diskutuota kaip sumažinti draudimo kainas

2016 rugsėjo 14

Rugsėjo 13 d. „Linavoje“ lankėsi įvairių draudimo bendrovių, Lietuvos banko ir LR transporto priemonių draudikų biuro direktorius Algimantas Križiniauskas, Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas. Kartu su jais „Linavos“ atstovai diskutavo apie veiksmus, kurie leistų sumažinti privalomojo draudimo kainas vilkikams.

Su draudikais bendravo prezidentas Erlandas Mikėnas, generalinis sekretorius Vytautas Milėnas, viceprezidentas krovininiam transportui Vytas Bučinskas, prezidiumo nariai Artūras Rutkauskas ir Bronislavas Geležiūnas bei Revizijos komisijos narė Aušra Mecelienė. Diskusijų metu pasidalinta patirtimi ir lūkesčiais, kurių vežėjai ir draudikai tikisi vieni iš kitų.

Draudikai akcentavo, kad jiems privalomo transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo veikla yra nuostolinga, o patiriamus nuostolius tenka dengti iš pajamų, gaunamų už kitų rūšių draudimus. A. Križinauskas išskyrė didelį avaringumo rodiklį ir vidutinį žalų dydį.

Asociacijos atstovai pabrėžė nesuprantantys dabartinių draudimo kainų ir jų pagrindimo, pateikė pavyzdžius dėl prasto žalų administravimo. Susitikimo metu atkreiptas dėmesys, kad kaimyninėse šalyse analogiškų draudimų kainos yra ženkliai mažesnės.

A. Križiniauskas užsiminė apie draudimo tendencijas, kurios, pasak jo, nesikeičia jau eilę metų ir yra nepalankios vežėjams. Kalbėta apie tai, kad galimybių mažinti draudimo įmokas nėra, o vienintelė išeitis – ieškoti būdų ir priemonių avaringumui, o kartu ir patiriamoms žaloms mažinti. Lietuvos Banko atstovai siūlė abiems pusėms atidžiau operuoti Banko skelbiamais skaičiais.

Kalbėjęs Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas teigė esąs sunerimęs dėl esamos situacijos privalomo transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimo rinkoje. Jam pasirodė nesuprantamos draudimo kainų kilimo tendencijos ir priežastys. Siūlė imtis sprendimų, kurie būtų naudingi vienam iš daugiausiai Lietuvos BVP (13 proc.) sukuriančių transporto sektoriui.

„Linavos“ atstovai pateikė savo siūlymus, kurie leistų vežėjams sulaukti palankesnių kainų. Pasidalinta pastabomis apie tarpusavio darbą ir galimybes siekti abiem pusėms palankesnių rezultatų. Draudimo kompanijos pakviestos ieškoti sprendimų, nes vežėjai nebegali mokėti tokių įmokų ir iškelia savo verslus į kitas šalis.