LT EN RU
Naujienos

Nustatyti atvejai, kuomet trečių šalių piliečiai neprivalo keisti savo vairuotojų pažymėjimų

2017 rugsėjo 21

Rugsėjo 21 dieną „Linavos“ vadovai susitiko su Vidaus reikalų ministerijos, Policijos departamento ir „Regitros“ atstovais, bei aptarė itin svarbų, trečiųjų šalių piliečių, kurie dirba Lietuvos įmonėse tolimųjų reisų vairuotojais, vairuotojo pažymėjimo keitimo klausimą. Asociaciją atstovavo prezidentas Erlandas Mikėnas, generalinis sekretorius Vytautas Milėnas ir sekretoriato specialistai.

Išnagrinėjus visus teisės aktus, reglamentuojančius vairuotojo pažymėjimo keitimą, nuspręsta, kad jeigu trečiųjų šalių piliečiai gavo vizą arba leidimą laikinai gyventi darbo sutarties pagrindu, jie neprivalo keisti savo turimą vairuotojo pažymėjimą į lietuvišką. Artimiausiu metu Policijos departamentas parengs raštą, kuriame pateiks išsamią informaciją. Asociacijos „Linava“ rekomendacijos jei trečiųjų šalių piliečius-vairuotojus sustabdytų kelių policija:

  1. Vairuotojas turi vežiotis su savimi darbo sutartį;
  2. Vairuotojas turi paaiškinti policijos pareigūnui, kad jis negyvena Lietuvoje (nors ir yra čia deklaravęs savo gyvenamą vietą), o jo šeimos nariai gyvena jo kilmės šalyje. Jis neturi nieko bendra su Lietuva, išskyrus tai, kad dirba Lietuvos įmonėje.
  3. Vairuotojas neturi pasirašyti protokolo(nesutikti), kurį gali surašyti policijos pareigūnai.

Artimiausiu metu paskelbsime išsamesnę informaciją ir išaiškinimą, kurią gausime iš Policijos departamento.