LT EN RU
Naujienos

Svarbiausi klausimai – dėl pandemijos poveikio vežėjams

2020 gegužės 17

Gegužės 13 d. vykusiame „Linavos“ prezidiumo posėdyje buvo aptarta situacija kelių transporto versle, susidariusi dėl koronaviruso pandemijos padarinių. „Linavos“ prezidentas Romas Austinskas prezidiumo narius informavo, kad nuolat vyksta daug susitikimų su įvairių institucijų atstovais, vežėjai ieško galimybių sumažinti pandemijos poveikį, siekia užsitikrinti valstybės paramą itin sudėtingu metu, tačiau kol kas nėra numatyta daug konkrečių ir vežėjams aktualių pagalbos būdų. Buvo pasikeista informacija apie Europos Komisijos sprendimo dėl paskolų palūkanų kompensavimo, kuris iki pat prezidiumo posėdžio, kuris vyko praėjus bene trims savaitėms nuo EK sprendimo, nebuvo įgyvendintas.

Prezidiumo nariai taip pat kalbėjo apie tai, kad smulkiam verslui valstybė dar žada šiokią tokią pagalbą, tuo tarpu stambiam verslui jokių priemonių nėra numatoma. Prezidentas kalbėjo, kad yra kilusi idėja kurti fondą dideliam verslui gelbėti, kuris galėtų atsirasti vasaros pabaigoje ar rudenį.

„Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis prezidiumo nariams pasakojo, jog atstovaujant vežėjų interesus yra nuolat bendraujama su vyriausybinėmis institucijomis. Taip pat pristatė numatomą Mobilumo paketo svarstymo eigą Europos Sąjungos institucijose.

Posėdžio metu taip pat buvo pristatyta „COVID-19 pandemijos galimo poveikio Lietuvos tarptautiniam krovinių vežimo automobiliais sektoriui pirminis vertinimas“ tyrimo ataskaita. Baltijos tyrimų ir plėtros instituto vadovė Eglė Stonkutė pristatė situacijos vertinimus ir prognozes, kokį poveikį gali padaryti koronaviso pandemija transporto sektoriui. Šios prognozės artimiausiu metu bus pristatytos viešai, taip pat bus naudojamos argumentuojant vežėjų lūkesčius valstybės institucijoms bei politikams. Atliktas tyrimas leis konkrečiais skaičiais paremti vežėjų prognozes ir numatyti galimus sprendimų variantus.

Prezidiumo nariai taip pat išklausė informaciją apie bendrovės „Linavos rizikų valdymas“ likvidavimo eigą bei Romo Vosyliaus pateiktą ataskaitą apie „Linavos“ susigrąžintas lėšas per pastaruosius ketverius metus. R.Vosylius pasakojo, jog aplaidžiai tvarkant buhalteriją iš „Linavos“ buvo įvairiais būdais pervesta, paskolinta ar pasisavinta nemažos sumos. Joms susigrąžinti buvo sudaryta darbo grupė, kuri per kelerius metus į „Linavos“ sąskaitą sugrąžino daugiau kaip 700 tūkst. eurų.

Taip pat prezidiumo posėdyje buvo pradėta diskusija dėl „Linavos“ sekretoriato struktūros pertvarkos.