LT EN RU
Naujienos

Svarbiausi vasario 24 d. „Linavos“ prezidiumo sprendimai (PATIKSLINTA)

2021 vasario 26

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ vasario 24 d. vykusiame prezidiumo posėdyje patvirtino neseniai priimto Etikos kodekso darbo reglamentą, kuriuo vadovautis turės ne tik asociacijos nariai, bet ir kandidatai, siekiantys tapti šios verslo organizacijos dalimi. Taip pat priimti sprendimai dėl permokų grąžinimo vežėjams dėl TIR procedūros vykdytojų, patvirtintos informacinių regioninių susirinkimų darbotvarkės.

Posėdyje priimtas sprendimas asociacijai priklausantiems Lietuvos vežėjams grąžinti beveik 300 tūkst. eurų – tai permokų suma, susidariusi dėl asociacijos „Linava“ TIR procedūros vykdytojų nuo 2011 m. spalio 1 d. iki 2011 m. spalio 31 d. sukaupto viršgarantinio fondo ir į jį sumokėtų įmokų. Tuo tikslu patvirtinta tvarka, tad artimiausiu metu bus pradėtos grąžinti šios permokos. Jos susidarė, kai TIR procedūros vykdytojai sumokėjo kaip papildomą 22 Šveicarijos frankų priemoką, kurią asociacija taikė nuo 2011 m. birželio 8 d. iki 2013 m. rugpjūčio 31 d. už kiekvieną įmonei išduotą TIR knygelę, vykdant asociacijos „Linava“ ir Tarptautinės kelių transporto sąjungos (IRU) susitarimus dėl priemokos surinkimo prie oficialios IRU TIR knygelės kainos, siekiant atstatyti pirminių įnašų depozitų fondą bei padengti asociacijos įsiskolinimą IRU.

Svarbu žinoti tai, kad norint susigrąžinti permoką, visi vežėjai turi pateikti pasirašytą skolų suderinimo aktą el. paštu buhalterija@linava.lt ir nurodyti įmonės banko sąskaitos numerį permokos grąžinimui. Jei kiltų klausimų dėl sąskaitoje nurodytų sumų, prašome susisiekti el. paštu tir@linava.lt Taip pat informuojame, kad kreditinės sąskaitos bus išsiųstos vėliausiai kovo 1 d.  

Taip pat patvirtintos informacinių regioninių susirinkimų datos bei darbotvarkės:

Keleivinio transporto – kovo 5 d. 10.00 val.;
Klaipėdos regiono – kovo 8 d. 10.00 val.;
Šiaulių regiono – kovo 8 d. 14.00 val.;
Vilniaus regiono – kovo 9 d. 10.00 val.;
Panevėžio regiono – kovo 9 d. 14.00 val.;
Kauno regiono – kovo 10 d. 10.00 val.;
Alytaus regiono – kovo 10 d. 14.00 val.

Šių renginių metu asociacijos nariams bus pristatyti transporto veiklą reglamentuojančių teisės aktų pakeitimai, aptarti problemų sprendimų būdai dėl leidimų kvotų su Rusija, Baltarusija, Uzbekiztanu ir Ukraina, kiti užsienio vežėjų kontrolės, trečiųjų šalių darbuotojų įdarbinimo, socialinio dialogo klausimai ir Mobilumo paketo problematika. Taip pat bus aptartos Vyriausybės nustatytos pagalbos priemonės verslui, nukentėjusiam nuo koronaviruso (COVID-19) ir keleiviniam transportui svarbūs klausimai bei asociacijos „Linava“ aktualijos.