2011 rugsėjo 20

Svarbūs asociacijos „Linava“ vadovų susitikimai Jaltoje


Rugsėjo 14-15 d. Jaltoje vykusioje Tarptautinės vežėjų sąjungos IRU organizuotoje konferencijoje vežėjų asociacijų vadovai iš dešimties šalių aptarė Europs transporto ministrų konferencijos ETMK leidimų sistemos ateitį bei kitus svarbius kelių transporto klausimus. Pasak Algimanto Kondrusevičiaus, nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidento su sunkumais susidūrus visai ETMK sistemai tenka ieškoti nelengvų kompromisinių sprendimų, tačiau visi jos didžiausi dalyviai sutaria, kad sistema būtina sklandžiam vežėjų darbui. Lietuvai, kaip ir kitoms sistemos dalyvėms itin svarbi metinė ETMK leidimų kvota, tad dedamos pastangos, kad ji būtų kuo palankesnė mūsų vežėjams.
Asociacijos prezidentas kartu su Revizijos komisijos pirmininku Mykolu Drėgva ir šios komisijos nariu Kęstučiu Sadausku susitiko su IRU generaliniu sekretoriumi Martin Marmy. Lietuvos delegaciją Ženevoje įsikūrusios IRU generalinis sekretorius patikino matantis ryžtingus veiksmus pertvarkant asociacijos „Linava“ darbą. Jis išreiškė pasitikėjimą dabartine  asociacijos vadovybe, teigdamas, jog ji tinkamai palaiko ir administruoja TIR sistemą mūsų šalyje.
Dėl dvišalių ir trišalių leidimų į Rusiją A. Kondrusevičius susitiko su Rusijos vežėjų asociacijos ASMAP prezidentu Jevgenijumi Moskvičiovu. „Susitikimą vertinu labai pozityviai, nes panašu, kad didesnių nuomonių skirtumų apie reikiamus leidimų kiekius mūsų šalies vežėjams Rusijoje nebuvo. Tai yra geras ženklas, turint omenyje, kad šios savaitės pabaigoje su Susisiekimo ministerijos pareigūnais vykstame į mišrios komisijos posėdį, kur ir vyks derybos dėl leidimų į Rusiją“, – sako A. Kondrusevičius.

Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ atstovas spaudai
Gytis Vincevičius