LT EN RU
Naujienos

Tadžikistanas: laikini apribojimai

2020 balandžio 17

Kaip informavo Lietuvos ambasada Rusijoje, atsižvelgiant į priemones, kurių buvo imtasi siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos COVID-19 plitimui, Tadžikistanas nuo  balandžio 16 d. įvedė laikinus apribojimus kertant Tadžikistano valstybines sienas krovininių transportų. Pagal priimta laikiną apribojimą, tarptautinėms krovininio transporto priemonėms ir jų vairuotojams leidžiamą įvažiuoti iki pasienyje esančių terminalų, jeigu tokių nėra, iki valstybės sienos pasienio postų muitinės kontrolės zonos, kurioje atliekami muitiniai formalumai.

Jeigu tarptautinio krovininio transporto priemonė yra su atkabinama priekaba arba puspriekabe, joje esančių prekių pervežimų nuo Tadžikistano valstybės sienos iki iškrovimo vietos gali užsiimti vietiniai vežėjai. Po muitinių formalumų ir iškrovimo šių prekių, priekabos ar puspriekabės, su muitinės kontrole bus grąžintos iki pasienyje esančių terminalų arba valstybės sienos pasienio postų muitinės kontroles zonos.

Tarptautiniai tranzitiniai krovinių pervežimai bus vykdomi su muitinės palyda, naudojant atskiras transporto priemones suderinus su pareigūnais, atsakingais už sanitarinę-epidemiologinę padėtį.

Muitiniai formalumai įvežamų prekių bus vykdomi pasienio terminaluose.

Šis apribojimas laikinas ir bus atšauktas normalizuojantis epidemiologiniai padėčiai.