LT EN RU
Naujienos

Tadžikistane pristatytos Lietuvos vežėjų galimybės

2019 balandžio 03

„Linavos“ delegacija nuo balandžio 1 d. Tadžikistano tarptautinių pervežimų vežėjų asociacijos (sutrumpintai – ABBAT) kvietimu vieši Tadžikistane, kur pristato Lietuvos transporto rinkos galimybes bei sprendžia Lietuvos vežėjams šioje šalyje kylančias problemas.

„Linavos“ Ryšių su užsienio šalimis komiteto pirmininkas Oleg Tarasov ir Socialinių klausimų komiteto pirmininkas Artūras Telmentas apsilankyti Tadžikijoje buvo pakviesti po to, kai „Linavos“ generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius 2019 metų vasarį pasirašė bendradarbiavimo sutartį su ABBAT atstovais. Tuomet Tadžikistano asociacija įsipareigojo „Linavos“ atstovams surengti vizitą, kurio metu ne tik bus pasikeista informacija, bet ir sprendžiami Lietuvos vežėjams aktualūs klausimai. Kolegas iš Lietuvos Tadžikistane priėmė ABBAT prezidentas Machmadali Mirzoevič Šokirov.

„Linavos“ atstovai vizito Tadžikistane metu susitiko su Transporto viceministru bei Tadžikistano muitinės atstovais. Kaip žinoma, Lietuvos vežėjams kyla problemų dėl TIR procedūros užbaigimo Tadžikistane, todėl šis klausimas buvo aptartas susitikimuose su Tadžikistano valdžios atstovais.

„Linavos“ delegacija aplankė Nureko ir Roguno hidroelektrines, kurios yra strateginiai Tadžikistano, kuriame trūksta elektros energijos, projektai. Užbaigus hidroelektrinių statybą, tikimasi Tadžikistano ekonomikos pakilimo, todėl ši valstybė projektams skiria daug dėmesio ir lėšų. „Linavos“ atstovai elektrinių vadovybėms pristatė Lietuvos transporto sektorių, veikiančius logistikos centrus, Lietuvos vežėjų teikiamas paslaugas, galimybes vežti stambiagabaričius krovinius bei kt.

Šis „Linavos“ atstovų vizitas yra pirmasis iš kelių planuojamų, kurių metu siekiama išplėsti rinkas Lietuvos vežėjams, taip pat išspręsti kylančius klausimus Rytų šalyse. Tarp artimiausių planų – vizitai Uzbekistane ir Kazachstane.