LT EN RU
Naujienos

Tariamasi dėl bylos Prancūzijoje

2019 kovo 04

„Linava“ organizavo susitikimą su byloje Prancūzijoje kasacinį skundą teikiančių Lietuvos įmonių atstovais – buvo aptarta bylos eiga, pristatyti asociacijos darbai, siekiant išsiaiškinti, ar būtų tikslinga šioje byloje kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo teismą.

Kaip žinoma, pernai rugsėjį Prancūzijos Socialinio draudimo fondas URSSAF keliems Lietuvos vežėjams už 2013-2014 metais vykdytą veiklą priskaičiavo šimtatūkstantines skolas ir pareikalavo, kad jie sumokėtų mokesčius pagal vietos įstatymus. Tokie reikalavimai ir ieškiniai grindžiami tuo, kad po Darbo inspekcijos patikrinimo jie buvo užregistruoti SIREN registre jų prancūziškų partnerių adresais kaip vietiniai socialinių mokesčių mokėtojai (turintys nuolatinę buveinę Prancūzijoje), nors niekur oficialiai su tokiu prašymu nesikreipė ir net nežinojo apie savo naują statusą.

Suprasdama precedento keliamą grėsmę, „Linava“ aktyviai dalyvauja lietuviškoms bendrovėms ginant savo interesus – nuo istorijos pradžios buvo kreiptasi į Susisiekimo ir Užsienio reikalų ministerijas, Europos Komisiją, asociacija įsitraukė į teisminius procesus trečiuoju asmeniu.