LT EN RU
Naujienos

Tariamasi dėl garantijų už gabenamas prekes Rusijoje

2019 balandžio 12

„Linavos“ sekretorius paslaugoms ir inovacijoms Zenonas Buivydas Maskvoje lankosi Rusijos  vežėjų automobiliais asociacijoje „Asmap“, kur su atsakingais pareigūnais nagrinėja bendradarbiavimo galimybes – ieškoma sprendimų kaip Lietuvos vežėjams važiuojant į Rusiją taikyti „Asmap“ siūlomas  garantijas už TIR knygelių turėtojo gabenamas prekes, kai jos gabenamos per pasienio postus, kuriuose nėra taikomos TIR operacijos.

Kaip žinoma, dar 2013 m. Rusijos Federalinė muitinės tarnyba pradėjo taikyti papildomas garantijas gabenant IRU prekes su TIR knygele, t.y. Rusijos muitinės teritorijoje atsisakė taikyti TIR operacijas. Dėl to iš pradžių IRU priėmė sprendimą kompensuoti už TIR knygeles, kurias išdavė asociacija „Linava“ ir kurių Rusijos Federacijos muitinės įstaigos nepriėmė įforminimui, tačiau vėliau kompensacijos buvo atšauktos. Rusijos Federalinė muitinės tarnyba yra priėmusi sprendimą dėl muitinės įstaigų, kuriose taikomos TIR operacijos ir paskelbė tarptautinių pasienio kontrolės punktų, per kuriuos galima gabenti prekes su TIR knygele, sąrašą. Muitinės postų, per kuriuos  galima gabenti prekes su TIR knygele, sąraše nenurodytas Latvijos – Rusijos pasienio muitinės kontrolė postas Terechovo – Burački. Dėl to Lietuvos vežėjai negali gabenti prekių su TIR knygele įvažiuojant į Rusiją per Latvijos pasienio postą Terechovo – Burački.

Z.Buivydas, viešėdamas Maskvoje, susitiko su „Asmap“ TIR ir muitinės sistemos departamento vadovu Michailu Savinu ir jo pavaduotoja Natalija Rybkina. Asociacija „Linava“ ir Rusijos vežėjų asociacija „Asmap“ nagrinėja galimą bendradarbiavimą – svarstomos galimybės gabenant prekes per muitinės postą Terechovo – Burački taikyti Rusijos asociacijos siūlomas garantijas už TIR knygelių turėtojo gabenamas prekes. Taip pat nagrinėjamos ir kitos Rusijos asociacijos siūlomas garantijų taikymo galimybes, jeigu prekėms įforminus tranzito procedūrą atsirastų skola muitinei.

Susitikimuose taip pat svarstomi klausimai dėl bendradarbiavimo  rengiant elektronines tranzito deklaracijas, TIR EPD išankstines deklaracijas ir elektroninių (tekstinių) duomenų teikimo Rusijos muitinei. „Linavos“ atstovai taip pat buvo susitikę su „Asmap“ serviso vadovu, kur aptarė galimą bendradarbiavimą.