LT EN RU
Naujienos

Teisės ir organizacinių reikalų komiteto posėdyje – siūlymai keisti darbo tvarkas

2012 sausio 19

Sausio 18 d., trečiadienį Teisės ir organizacinių reikalų komiteto posėdyje svarstyti Prezidiumo darbo reglamento, Kongreso darbo tvarkos bei Regioninių susirinkimų šaukimo ir darbo tvarkos pakeitimai. Minėtų tvarkų nauja redakcija bus teikiama prezidiumui tvirtinti.

Po svarstymų Teisės ir organizacinių reikalų komitetas parengė Prezidiumo darbo reglamento projektą, kuris antrą kartą bus teikiamas prezidiumo svarstymui. Po pirmojo pateikimo reglamentas buvo grąžintas komisijai pakartotiniam apsvarstymui. Posėdžio metu buvo nutarta teikti prezidiumui projektą, patikslinus nuostatą dėl prezidiumo nutarimų priėmimo.

Svarstant  asociacijos įstatų projektą komiteto nariai pasisakė už ribotą Prezidiumo, Revizijos komisijos narių ir Prezidento kadencijų skaičių. Siūlyta rinkti vežėjus į šiuos valdančiuosius organus 2 metams ir ne daugiau kaip 2 kadencijoms iš eilės. Taip pat buvo svarstoma galimybė prezidiumo narius bei revizijos komisiją rinkti nuo kiekvieno regiono regioniniuose vežėjų susirinkimuose, o ne kongrese.

Buvo svarstoma, kad jei vežėjai pasirinktų variantą rinkti revizijos komisijos narius regionuose, turėtų būti renkami mažiausiai 6 revizoriai, arba daugiau, jei didesnių miestų vežėjai pareikalautų didesnių kvotų. Komitete svarstyta, kad daugiau revizijos komisijos narių lems didesnes  išlaidas jų išlaikymui, tačiau svarstyta leisti vežėjams apsispręsti, ar jie norės griežtesnės  vežėjų pinigų kontrolės „Linavoje“ su didesniu revizijos narių skaičiumi, ar esamo 3 revizijos komisijos narių skaičiaus su mažesnėmis išlaidomis, renkant juos kongrese.

Diskutuota ir dėl generalinio sekretoriaus finansinių sprendimų ribojimo nustatant tam tikrą sudaromų sandorių dydžio sumą. Taip pat siūlyta prezidiumo nariams įvesti griežtesnę atskaitomybę prieš vežėjus už tarnybines komandiruotes.

Kitas Teisės ir organizacinių reikalų komiteto posėdis planuojamas Vasario 1 d.

Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“
atstovas spaudai
Gytis Vincevičius