LT EN RU
Naujienos

Teismas atmetė ieškinį dėl M.Račkausko atšaukimo iš prezidiumo ir R.Vosyliaus kvietimo

2020 spalio 14

Vilniaus miesto apylinkės teismas 2020 m. spalio 13 d. atmetė  bendrovių „Tyrana“, „Solotransa“,  „Rasmada“, „Miklux“ ir Mindaugo  Račkausko ieškinį dėl „Linavos“ sprendimo sustabdyti M.Račkausko įgaliojimus „Linavos“ prezidiume ir kvietimo Romui Vosyliui tapti prezidiumo nariu. „Linavai“ priteistos bylinėjimosi išlaidos.

Išvardintos bendrovės teismo prašė panaikinti 2018 metų gegužės 30 d. „Linavos“ prezidiumo nutarimą dėl prezidiumo nario Mindaugo Račkausko įgaliojimų panaikinimo. Taip pat buvo siekiama panaikinti „Linavos“ generalinio sekretoriaus 2018 m. rugpjūčio 20 d. sprendimą dėl prezidiumo nario Mindaugo Račkausko įgaliojimų netekimo ir Romo Vosyliaus kvietimo tapti prezidiumo nariu.

Teismas taip pat nusprendė priteisti „Linavai“ lygiomis dalimis iš ieškovų 9 535 Eurų bylinėjimosi išlaidų, iš kiekvieno ieškovo po 1 907.

„Linavos“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas mano, jog toks teismo sprendimas panaikina visas abejones dėl situacijos „Linavos“ prezidiume. Jis atkreipia dėmesį į tai, kad UAB „Biominvija“ niekada neįgijo „Linavos“ narių teisių, todėl Mindaugas Račkauskas negalėjo būti išrinktas prezidiumo nariu.

„Džiaugiuosi, kad situacija pagaliau išaiškėjo. Mano nuomone, ieškovai ilgą laiką klaidino ir toliau klaidina vežėjus, iškraipo faktus, šiuo sunkiu laikotarpiu šokdina asociaciją ir jos prezidiumą. Manau, kad asociacija apsvarstys galimybę prisiteisti moralinę žalą“, – sako Z.Buivydas.