LT EN RU
Naujienos

Teismas: Mindaugas Račkauskas prezidiumo nariu buvo išrinktas neteisėtai

2019 birželio 21

Vilniaus miesto apylinkės teismas birželio 20 d. nusprendė panaikinti „Linavos“ Kauno regiono vežėjų 2018 m. susirinkimo sprendimą, kuriuo UAB „Biominvija“ vadovas Mindaugas Račkauskas išrinktas „Linavos“ prezidiumo nariu.

Primename, kad 2018 metų gegužės 3 d. paskelbus teismo nutartį paaiškėjo, kad UAB „Biominvija“ 2016 metais neteisėtai perėmė narystę „Linavoje“. Iš karto po tokio teismo sprendimo kilo abejonių dėl „Biominvijos“ vadovo M.Račkausko išrinkimo prezidiumo nariu, nes pagal „Linavos“ įstatus prezidiumo nariu gali būti tik asociacijos nario atstovas. M.Račkauską išrinkus prezidiumo nariu, buvo pamintas vienas iš pagrindinių teisės principų „Ex injuria jus non oritur“ (Iš neteisės negali gimti teisė). Įvertinus šią aplinkybę „Linava“ atšaukė M.Račkauską iš prezidiumo narių, tačiau jis pats ir jam artima aplinka asociaciją dėl to įvėlė į metus trukusį teismų maratoną.

Birželio 20 d. priimtas Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas reiškia, kad visi „Linavos“ prezidiumo nariai dirba teisėtai, jokių abejonių dėl sprendimų teisėtumo negali būti keliama.