LT EN RU
Naujienos

Teismas nedavė E. Mikėnui „Linavai“ pritaikyti laikinųjų apsaugos priemonių

2011 spalio 06

Rugėjo 30 d. Vilniaus miesto 3 apylinkės teismas atmetė Erlando Mikėno ir jo vadovaujamos bendrovės „Vedautos autotransportas“ prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo asociacijai „Linava“. Vežėjas reikalavo apriboti asociacijos ir jos prezidento Algimanto Kondrusevičiaus  bei  vienos žiniasklaidos grupės 90 tūkst. litų dydžio  turtą kaip kompensaciją už tariamai įžeistą  garbę ir orumą.

Tokį piniginį apribojimą turtui E. Mikėnas troško užsitikrinti pasirodžius publikacijai  apie jo individualios įmonės „Vedauta“  padarytus daugiau  kaip 100 tūkst. litų nuostolius asociacijai „Linava“, kai dėl jos  pakartotinių  TIR pažeidimų Rusijoje asociacijai kelis kartus teko atlyginti nuostolius Rusijos muitinei.  Publikacijoje komentuota „Linavos“ TIR departamento pažyma, kad šių pinigų vežėjas „Linavai“ nėra grąžinęs iki šiol.

„Nežinau kaip ir vertinti tokį E. Mikėno siekį dar labiau apsunkinti  vežėjų asociacijos finansinę padėtį, taikant laikinuosius apribojimus asociacijos turtui. Suprasčiau jei dėl tariamo  įžeidimo būčiau į teismą paduotas tik aš ar mano žodžius citavęs laikraštis, bet kuo dėta „Linava“. Gal taip vėl siekiama paralyžiuoti asociacijos veiklą, kad ji negalėtų išduoti TIR knygelių ar vykdyti kitos veiklos ? – klausia asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius.

Pasak jo, visiškai nesuprantamas toks asociacijos puolimas ir panašios sumos į skolą „Linavai“ reikalavimas, nes minėtoje TIR departamento pažymoje  tėra konstatuoti faktai apie E.Mikėno įmonės veiklą ir padarytus TIR pažeidimus bei negrąžintas skolas asociacijai. Visi dokumentai ir susirašinėjimas su  E. Mikėnu apie skolos grąžinimą byloja apie nebaigtą finansinių pretenzijų klausimą jo individualiai įmonei.

Gytis Vincevičius
Nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“
Atstovas spaudai