LT EN RU
Naujienos

Teismas padėjo tašką M. Račkausko istorijoje: ieškovai „Linavai“ sumokės bylinėjimosi išlaidas

2021 rugsėjo 13

Praėjusią savaitę pasibaigė kone tris metus trukusi istorija. 2018 metais Kauno regioniniame susirinkime į Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidiumą buvo išrinktas Mindaugas Račkauskas, tais pačiais metais jis prezidiumo nutarimu buvo nušalintas nuo pareigų – kadangi jo atstovaujamos įmonės narystė neteisėta, ir jo vietą preziudime užėmė tame pačiame regioniniame susirinkime antrąją vietą užėmęs Romas Vosylius.

Po šio įvykio prasidėjo du teisminiai procesai. „Linava“ siekė įrodyti M. Račkausko įmonės narystės neteisėtumą, o M. Račkauskas su kitomis įmonėmis  „Tyrana“ (vadovas Artūras Geležiūnas), „Solotransa“ ( vadovas Artūras Rutkauskas),  „Rasmada“ (vadovas Arvydas Drąsutavičius), „Miklux“ (vadovas Vladas Dekšnys) siekė įrodyti „Linavos“ sprendimo sustabdyti M. Račkausko įgaliojimus „Linavos“ prezidiume ir kvietimo Romui Vosyliui tapti prezidiumo nariu neteisėtumą. Visgi teismas buvo palankus „Linavai“ – šiais metais Vilniaus apygardos teismas priėmė sprendimą ir pripažino, kad M. Račkausko narystė buvo neteisėta. O praėjusią savaitę ieškovai „Solotransa“, „Rasmada“, „Miklux“, „Tyrana“ atsiėmė savo ieškinį ir vakar Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė papildomą sprendimą „Linavai“ atlyginti bylinėjimo išlaidas.

„Visus tuos metus buvo juodinama „Linavos“ vadovybė, tačiau teismas priėmė sprendimą ir dabar aišku, kas yra kas. Matau galimybę, asmenis susijusius su nepagarbios, neteisingos informacijos platinimu, svarstyti asociacijos etikos komisijoje“, – sako prezidiumo narys ir Teisinių ir organizacinių reikalų komiteto pirmininkas Romas Vosylius.

„Džiaugiuosi, kad judame skaidrumo ir teisingumo link, vis daugiau istorijų baigiasi asociacijos naudai – paaiškėja, kad kai kurios interesų grupės manipuliuoja ir skleidžia klaidinančią informaciją apie asociaciją ir jos veiklą. Buvęs „Linavos“ prezidentas Erlandas Mikėnas dalyvaudamas regioniniuose susirinkimuose ir kituose susitikimuose teigė turintis 3 teismo nutartis, kurios įrodo M. Račkausko narystės teisėtumą, nors jų neturėjo. Tokiu būdu jis siekė įrodyti, kad prezidiumo sprendimai, kuriuos priėmė ir R. Vosylius, yra neteisėti. Taip pat revizinė komisija buvo siūliusi laikyti neteisėtais priimtus minėtus prezidiumo sprendimus. Tad pagaliau šioje istorijoje padėtas taškas“, – sako generalinis sekretorius Zenonas Buivydas.

 


Grįžti
KLAUSK