LT EN RU
Naujienos

Tęsiamas bendradarbiavimas su profesinėmis sąjungomis

2017 birželio 19
ebus.lt foto

Asociacija „Linava“ tęsia bendradarbiavimą su vairuotojų profesinėmis sąjungomis. Birželio 16 d. Klaipėdoje dalyvauta Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų Forumo susirinkime bei pristatytos Europos Komisijos (EK) iniciatyvos dėl kelių transporto sektoriaus reglamentavimo.

Susirinkime dalyvavo asociacijos prezidiumo narys bei Socialinių reikalų komiteto pirmininkas Artūras Telmentas ir sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis, kurie forumo dalyviams pristatė Europos Komisijos iniciatyvas, reglamentuosiančias kelių transporto veiklą.

„Linavos“ atstovai aptarė EK planus reikalauti vairuotojams vienodo atlyginimo, trumpinti darbo laiką užsienyje bei reikalavimą atlikti nakvynes viešbutyje. Akcentuota, kad daliai reikalavimų nėra pasiruošta nes nesukurta reikiama infrastruktūra. Taip pat kyla abejonių ar naujaisiais reikalavimais, kaip teigia Vakarų šalys, siekiama geresnių darbo sąlygų vairuotojams. Asociacijos atstovai akcentavo, kad tokiais reikalavimais siekiama dalį ES šalių, tarp jų ir Lietuvą, eliminuoti iš tarptautinės pervežimų rinkos. Keliami reikalavimai sunkiai įgyvendinami, o ypač smulkioms įmonėms. Tokie ribojimai gali ne tik apriboti Lietuvos įmonių darbą užsienyje, bet ir mažinti darbo vietų skaičių.

Forumo susirinkimo dalyviai uždavė „Linavos“ atstovams daug klausimų, vyko aktyvios diskusijos. Forumo dalyviams „Linavos“ atstovai pateikė ES transporto sektoriaus reglamentavimo projektą, kuris bus taikomas trečiųjų šalių vežėjams. Forumo susirinkimo dalyviai nutarė apsvarstyti projektą ir artimiausiu metu pateikti pasiūlymus asociacijos „Linava“ prezidiumui.