LT EN RU
Naujienos

Tęsiami pokalbiai su profsąjungų atstovais

2015 spalio 12

Asociacijos generalinis sekretorius Vytautas Milėnas susitiko su transporto įmonių darbuotojus atstovaujančių profsąjungų atstovais Ramūnu Narbutu, Gintaru Kondrackiu, Kęstučiu Jukniumi ir Broniumi Bučeliu ir kt. Aptartos bendradarbiavimo tarp transporto darbuotojų ir darbdavių organizacijų atnaujinimo galimybės, vyko diskusija kolektyvinių sutarčių pasirašymo, aptartos konkrečios problemos krovinių ir keleivių pervežimo srityje.

Profsąjungų atstovai išreiškė norą, kad asociacija „Linava“ atstovautų vairuotojų darbdaviams ir pasirašytų kolektyvinę darbo sutartį.

Asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Vytautas Milėnas informavo, kad „Linava“ vienija apie 1000 vežėjų, o visoje Lietuvoje jų yra bent 3-4 kartus daugiau. Be to, anot jo, tam reikalingas Asociacijos narių sutikimas.

Asociacijos generalinio sekretoriaus nuomone, kolektyvinė sutartis turėtų būti daugiau bendrojo pobūdžio – kaip bendradarbiavimo susitarimas. „Jei kalbėtume apie šį susitarimą, tai jis, be jokios abejonės, turėtų būti naudingas abiem pusėms – vienokius ar kitokius įsipareigojimus turėtų prisiimti ir darbdavių atstovai, ir profsąjungos“, – teigia Asociacijos generalinis sekretorius.

Susitikimo metu buvo aptartos ir bendradarbiavimo vykdant švietėjišką veiklą transporto sektoriaus darbuotojams perspektyvos. Tiek profesinės sąjungos, tiek ir „Linava“ laikosi pozicijos, kad švietėjiška veikla yra itin svarbus strateginis žingsnis, užtikrinantis abipusę naudą ir darbuotojams, ir įmonėms ateityje.