LT EN RU
Naujienos

TIR ir muitų komiteto posėdyje dėmesys kitų metų darbams

2016 lapkričio 09

Lapkričio 8 d. į posėdį rinkosi asociacijos TIR ir muitų komiteto, kuriam vadovauja Bronislavas Geležiūnas, nariai. Susitikimo metu kalbėta apie planuojamus TIR knygelių pardavimus kitąmet, įstatų pakeitimus, kurie leistų liberalizuoti naudojimąsi TIR sistema, aptartas Jungtinių tautų darbo grupės vizito Lietuvoje klausimas.

Pasiūlyta dar labiau optimizuoti TIR knygelių transportavimo į/iš IRU išlaidas numatant naujas gabenimo sąlygas. Taip pat kalbėta apie TIR knygelių pardavimų skatinimą. TIR departamento vadovas Heliodoras Giedrys pristatė taikomas priemones ir esamus rezultatus. Taip pat galimas TIR knygelių pardavimo skatinimo priemones.

Kalbėta apie naujų paslaugų ir produktų įdiegimą, maksimalios garantinės TIR sumos didinimą. Pristatyti ir įvairūs ateityje planuojami TIR sistemos pokyčiai. TIR komitetas neturėjo prieštaravimų dėl narystės TIR sistemoje liberalizavimo. Jų nuomone, laisvesnė tvarka atneš naudos asociacijai. Papildomų rizikų, dėl esamų ir naujų sistemos narių kontrolės, taip pat neatsiranda.

Pasidalinta patirtimi naudojant TIR-EPD sistemą, kurios pagalba galima atsisakyti tarpininkų paslaugų ir taupyti lėšas, patiems pildant TIR-EPD deklaraciją per šią sistemą.

Posėdyje dalyvavo ir generalinis sekretorius Vytautas Milėnas bei viceprezidentas Vytas Bučinskas.