LT EN RU
Naujienos

TIR knygelių išdavimas didėjo jau antrą mėnesį

2015 balandžio 07

Nepaisant to, kad TIR knygelių išdavimas šiemet, lyginant su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, sumažėjo 45 proc., tendencijos ir toliau teikia vilčių. 2015 m. kovo mėnesį asociacija „Linava“ išdavė 12 proc. daugiau knygelių negu per vasarį.

„Linavos“ TIR departamento duomenimis, kovo mėnesį Lietuvoje buvo išduotos 8198 TIR garantinės knygelės. Tai – 38 proc. mažiau nei praėjusių metų kovą, kuomet vežėjams buvo išduotos 13 298 TIR knygelės. Kovo mėnesio rezultatas 18 proc. geresnis nei sausio, kuomet išduotos 6728 TIR knygelės, ir 12 proc. – negu vasario, per kurį suteiktos 7223 TIR knygelės. Taigi knygelių išdavimo tendencijos linkę didėti antrą mėnesį iš eilės.

„Pastebime, kad vežėjai vėl pradeda važiuoti į Rusiją. Tiesa, artimiausi du mėnesiai parodys, ar tendencija išliks, ar sustos ties dabartiniu lygiu“, – teigia „Linavos“ TIR departamento direktorius Heliodoras Giedrys.

Lyginant šių ir praėjusių metų pirmuosius ketvirčius, rezultatai nėra tokie džiuginantys. Pernai per pirmuosius 3 mėnesius „Linava“ išdavė 40 211 TIR knygelių, šiemet per pirmąjį metų ketvirtį – 22 149, arba 45 procentais mažiau.

TIR knygelių išdavimas Lietuvoje ženkliai sumažėjo praėjusių metų vasarą po to, kai Rusija, atsakydama į Europos Sąjungos sankcijas, nutarė uždrausti maisto produktų importą iš ES šalių. TIR knygelių išdavimo apimtis neigiamai paveikė ir praėjusių metų lapkritį pradėta taikyti sunkiasvorių transporto priemonių su lietuviškais registracijos numeriais detali patikra, todėl nemažai užsakovų lietuvių vežėjams atšaukė užsakymus ir rinkosi kitų šalių transporto įmones.